Végrehajtást indított a NAV Dzsudzsák Balázs léghajógyárával szemben. Nincs több mint másfél éves a cég, de már meggyűlt a baja az adóhatósággal - írja az mfor.hu.
Szerző(k): K. Kiss GergelyGattyán György magyar milliárdos üzleti ügyeiről egyre több szó esik azóta, hogy bejelentette Megoldás Mozgalom nevű pártjával elindul a parlamenti választásokon. Az üzletember állítja, hogy harmadik erő kíván lenni, de az ellenzéki oldal szerint csak a kormánypártokat segíti indulásával. A vállalkozó esetében egyre több cégéről derül ki, hogy üzletelt az állammal, igaz, a szerződésösszegek messze eltörpülnek piaci bevételei mellett. Most egy közbeszerzéseken sikeres cége, a Netlock Kft. került elő.
Szerző(k): Szabó DánielAz idén végre visszatért a vállalatvezetők beruházási kedve – derül ki az Ernst&Young(EY) több mint 2000 vezérigazgató bevonásával készült nemzetközi felméréséből.
Szerző(k): Tér DiánaPénzügyileg egyelőre nem akkora siker Gattyán György milliárdos, politikus Teqball nevű terméke. Bár a magyar kormány is erősen támogatja a hajlított pingpongasztalhoz hasonló labdarúgásra épülő játékot, egyelőre csak égeti a befektetéseket.
Szerző(k): Szabó DánielRomániában sikerült ugyan hazacsábítani sok külföldre szerződött vendégmunkást, akik több mint ezer céget alapítottak, ám ezek átlagos dolgozó létszáma mindössze kettő és nagy részük veszteséges.
Szerző(k): Komócsin SándorTöretlen az egyéni vállalkozási forma népszerűsége Magyarországon, 2021-ben több mint 85 ezer egyéni vállalkozás indult, és ezzel már a 600 ezret közelíti meg a vállalkozási formát választók száma.
Szerző(k): Tér DiánaEgy magyar-román származású üzletasszony vállalkozása olyan szép sikereket ért el Olaszországban, hogy felkeltette a sajtó érdeklődését is. Irina Mella Burlacu nem külön irodában dolgozik saját cégénél, hanem a fejlesztők között van az asztala.
Szerző(k): Komócsin SándorA koronavírus ideje alatt a szokásosnál jóval több cég jött létre Magyarországon, de továbbra is kevés az új szereplő, a cégbirodalmak pedig tovább növekednek. Egyre szövevényesebb tehát a magyar cégvilág, jellemzően a korábban is vállalkozók alapítanak új cégeket.
Szerző(k): Molnár CsabaA hazai cégek kétharmada az üzleti stratégiája módosításával kezelte 2021-ben a minimálbér emelését, ezért ennek keretében elhalasztották a korábban tervezett beruházásokat, illetve a tervezett létszámfelvételt, de sokan emelték termékeik árát is.
Szerző(k): Tér Diána