A járvány hatása terjed a gazdaságban, vannak cégek, amelyek folytatják működésüket, mások bezárnak rövidebb-hosszabb időre, újabb ágazatok helyzete romlik - kezdi összesítését az MTI.
Szerző(k): EconomxA német szövetségi kormány nem engedi, hogy külföldi fedezeti alapok (hedge fund) a koronavírus-járvány miatti nehézségeket kihasználva megkaparintsanak hazai vállalatokat - jelentette ki hétfőn Berlinben Peter Altmaier gazdasági miniszter az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó DánielMintegy 8300 milliárd forintnyi vállalati hitelt érint a moratórium - írja elemzésében az Opten. Cégek tízezreinek romlott a hitelképessége.
Szerző(k): Herman BernadettUgrásszerűen megnőtt a kereslet a kereskedelmi faktoringra, az elmúlt napokban egyre több cég érdeklődött a pénzügyi szolgáltatás iránt. A cégek így gyorsan pénzhez juthatnak hitel nélkül, ha a még ki nem fizetett számláikra faktorálnak. A jelentős kereslet miatt a szolgáltatásnál alaposabb vizsgálatokra van szükség - derül ki a BÁV Faktor közleményéből.
Szerző(k): Szabó DánielCsökkent, az elemzők által vártnál kisebb lett a Tiffany & Co ékszerház negyedéves profitja.
Szerző(k): Rácz GergőA koronavírus világszintű terjedése és az ahhoz kapcsolódó óvintézkedések már most jelentős gazdasági problémákat okoznak és ez szinte minden iparágra kihatással lesz. A közvetlen és a közvetett gazdasági hatások valószínűleg magánál a vírus terjedésénél hosszabban fogják hatásaikat kifejteni. Erre minden cégnek fel kell készülnie rövid és hosszú távon egyaránt, ehhez kacsolódóan a cégeknél a rendkívüli helyzetre vonatkozó cselekvési - pandémiás - terv készítése - hívja fel a figyelmet Pajor Dávid ügyvéd.
Szerző(k): Szász PéterÁllítólag Kína már túl van a koronavírus-járvány csúcsán, ehhez drasztikus intézkedéseket hozott a kormány. Összeszedtek néhány példát arról, hogy a vállalatok milyen taktikával vészelték át a nehezét.
Szerző(k): Rácz GergőIdén februárban 2580 cégalapítás mellett 3098 cégtörlés volt, a cégszám csökkenés lassulni látszik - adta hírül az Opten.
Szerző(k): Domokos LászlóLassuló ütemben növekedett a magyarországi cégek munkaerő-kereslete az elmúlt három évben, miután a tartós munkaerőhiány és a magas fluktuáció folyamataik digitalizációjára, automatizálására, valamint álláshely-racionalizációra kényszerítette őket. A keresleti piac ellenére az álláskeresés a korábbiakhoz képest hosszabb időt vesz igénybe - állapította meg a Profession.hu és a Boston Consulting Group (BCG) legfrissebb munkaerőpiaci felmérése.
Szerző(k): Szabó Zsuzsanna