Akár jelentős pénzforgalmi teher is hárulhat a külkereskedelemben érintett cégekre néhány éven belül az uniós reformterv miatt - hívta fel a figyelmet a Crowe FST nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló. Évente több mint 46 ezer milliárd forint visszaszerzése a tét.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA csomagolóipari termékek gyártásával és forgalmazásával foglalkozó WPA Packaging Kft. Magyarországon és Romániában további piaci terjeszkedést tervez, és feltérképezi az ukrán lehetőségeket is - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterAlaptőke-emelésről döntött az Opus Global Nyrt. igazgatósága - írja az MTI a cég tájékoztatása alapján.
Szerző(k): Szász PéterNem csitul a belháború a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarában (BKIK). A tavasszal választott elnök puccsolással és lejáratással minősíti a tagok egy részét, akik viszont semmitevéssel vádolják az új elnököt. A küzdelem heve a decemberi küldöttgyűlés közeledtével csak fokozódhat. Krisán László írásban válaszolt kérdéseinkre.
Szerző(k): Szakonyi PéterAz offshore cégekkel szemben hozott szlovákiai és nemzetközi szigorítások kezdik meghozni a gyümölcsüket. A korábbi dinamikus növekedést követően mára stabilizálódott az adóparadicsomokban székelő szlovákiai cégek száma.
Szerző(k): Barabás JúliaHét, illetve öt év letöltendő börtönbüntetésre ítélte a Székesfehérvári Járásbíróság pénteken első fokon, nem jogerősen annak az ügynek az első- és másodrendű vádlottjait, akiket - több társukkal együtt - közokirat-hamisítás bűntettében, 1399 rendbeli csalás bűntettében, csalás vétségében és orgazdaság bűntettében találtak bűnösnek - írja az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaMagasabb fokozatra kapcsoltak a közép-európai régió leggyorsabban fejlődő technológiai vállalkozásai, a Deloitte CE Technology Fast 50 listán szereplő cégek 2013 és 2016 között átlagosan 1127 százalékkal növelték árbevételüket, ami rekordnak számít a rangsor történetében. A listán idén két magyar cég szerepel, a Starschema és a Hiflylabs, de a Rising Star kategóriába is kerültek be magyarok.
Szerző(k): Domokos LászlóVizsgálóbizottságot hozott létre a horvát parlament szerdán azért, hogy feltárják, kik a felelősek Horvátország legnagyobb magántulajdonú vállalata, a súlyos pénzügyi gondokkal küzdő Agrokor helyzetéért, a testület október 30-án kezdi meg munkáját - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterAz alacsony bérek egyik következménye a több ágazatban is megjelenő munkaerőhiány. Ez alól az állami cégek sem jelentenek kivételt. A béremelésben viszont az állami tulajdonú vállalatok rosszabbul teljesítenek, mint a gazdaság egyéb területein működő cégek. A Policy Agenda részletesen elemezte ezeket a vállalatokat, és megnézte, hogy hol van a legnagyobb probléma.
Szerző(k): K. Kiss Gergely