2022 februárja óta számos cég vonult ki az orosz piacról, azonban a távozó nyugati vállalatoktól csak nyomott áron veszi meg Moszkva az országban birtokolt vagyontárgyaikat. A háború kitörése óta eddig már több mint 100 milliárd dolláros veszteség érte a kivonuló nyugati cégeket, azonban egyes vállalatok nemcsak a financiális károk, hanem adminisztratív okok miatt se tudják elhagyni Putyin Oroszországát.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA Coca-Cola, a Danone és a Nestlé sem mondott igazat arról, hogy hány százalékban újrahasznosítottak palackjaik, dobozaik, de fülön csípték őket.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaAz EU-s Fogyasztói Szervezetek zöldmosással kapcsolatos panaszt nyújtottak be az Európai Bizottságnak, miután több nagy italkereskedő is hamisan használta a 100 százalékig újrahasznosítható kifejezést a palackjain.
Szerző(k): EconomxA Heineken egy euróért eladta összes tevékenységét az orosz Arnest csoportnak. A holland sörgyárnak várhatóan mintegy 300 millió euróba kerül a kivonulása.
Szerző(k): Horváth TiborAz európai vállalatok mintegy 100 milliárd eurót buktak Oroszországban Ukrajna megtámadása óta. Egy elemzés szerint jobban járt az a cég, aki az invázió kezdetét követően egyszerűen lelépett és nem próbált meg kitartani.
Szerző(k): EconomxAz oroszok két külföldi nagyvállalatot is kisajátítottak. A Moral Rating Agency szerint azonban ez csak tovább rontja a keleti ország gazdasági helyzetét, ráadásul a háború finanszírozását is befolyásolhatja.
Szerző(k): Horváth BalázsA globális vállalatok 214 milliárd dollár bevételt értek el és 3,5 milliárd dollár adót fizettek – derül ki az ukrán civil társadalom és a Kijevi Közgazdasági Iskola tanulmányából.
Szerző(k): Horváth TiborVan abban valami bizarr, hogy Spanyolországban a napisten fia által uralt inka birodalom meghódítójáról, Francisco Pizarroról nevezték el a legnagyobb, egyetlen telephelyen létesített európai naperőművét. Az ugyanakkor a jelen idők sorsszerűségének is mondható, hogy a több mint 330 ezer lakás áramfogyasztását kiváltani képes fotovolatikus modultengerből a hasznot igazából nem a spanyolok, hanem a német, amerikai és francia multicégek húzzák.
Szerző(k): Szabó M. IstvánVészforgatókönyv lépett életbe az amerikai csecsemőtáp szállítmányozásában, miután a legnépszerűbb termékből hiány lépett fel. A Danone az egyik, ami ráugrott a kialakult résre, és mások is próbálkozhatnak a rendkívül értékes piaci szegmensben.
Szerző(k): Rácz Gergő