Szeptemberben rekordnagyságú import és öt havi mélypontra csökkent export mellett rekordnagyságú külkereskedelmi mérlegdeficitet ért el az Egyesült Államok a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Economic Analysis (BEA) csütörtöki jelentése alapján.
Szerző(k): Szabó DánielA Magyar Nemzeti Bank (MNB) jelentése szerint augusztusban is tetemes hiánnyal zárt a fizetési mérleg - adta hírül az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánJóváhagyta csütörtökön Eduard Heger kabinetje Szlovákia 2022. évi költségvetéstervezetét. A jövő évi büdzsé az idei évi rekordhiányos költségvetés után alacsonyabb, 4,94 százalékos GDP arányos hiánycélt vetít előre - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielIdén szeptemberben 391 milliárd forintos mínusz produkált az államháztartás központi alrendszere, a kilenchavi deficit pedig már 2292 milliárd forintnál jár - derül ki a PM legfrissebb adataiból.
Szerző(k): Domokos LászlóNémetország az a szokatlan helyzet állt elő augusztusban, hogy az ország exportja csökkent, az import viszont érezhetően emelkedett - közölte az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánMagyarország folyó áron számított bruttó hazai terméke (GDP) 2020-ban 11,5 milliárd forint híján 48 ezer milliárd forint volt, változatlan árakon számítva 4,7 százalékkal csökkent az előző évihez viszonyítva. Az egy főre jutó bruttó hazai termék összege 4,922 millió forint, vásárlóerő-paritáson számolva 22 ezer 216 euró volt - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szeptemberben felülvizsgált, de még mindig előzetes adataiból.
Szerző(k): Szepesi AnitaA Pénzügyminisztérium jelentése szerint június végére az éves előirányzat 74,5 százalékán állt a költségvetés hiánya - közölte az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánÁprilisban 201 millió euró deficittel zárt a folyó fizetési mérleg, az első három hónap előzetes adatok szerint 446 millió euró aktívumát követően, amiből 330 millió euró márciusban képződött - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) előzetes adataiból az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA járványügyi védekezés, a vakcinabeszerzések biztosítása és a gazdaság újraindítását szolgáló intézkedések következtében az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere 1144,1 milliárd forintos hiánnyal zárta az első negyedévet, ami 37,5 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál; a társadalombiztosítási alapok hiánya 110,2 százalékkal nőtt - derül ki a Pénzügyminisztérium pénteken kiadott részletes tájékoztatójából.
Szerző(k): Domokos László