A magyar bankok középtávú jövedelmezősége ugyan elmarad régiós társaikétól, azonban tovább javult a bankrendszerrel és a banki szolgáltatásokkal kapcsolatos attitűd, így a jövőbeni növekedés lakossági hitelezési folyamatai keresleti és fogyasztói oldalról is támogatottak - derül ki a Deloitte közép-európai bankpiaci kutatásából.
Szerző(k): EconomxA Brexit egyértelműen csorbította a befektetői bizalmat, azonban a befektetői piac növekvő tranzakciókkal és új ügyletekkel tovább erősödik. A kis megingás „győzteseinek” befektetői szempontból egyértelműen a startupok bizonyulnak - derül ki a Deloitte közép-európai kockázati tőke bizalmi felméréséből.
Szerző(k): EconomxNégy magyar cég került fel a Deloitte közép-európai Technology Fast 50 listájára, amely a közép-európai régió leggyorsabban fejlődő technológiai cégeit rangsorolja - közölte a Deloitte a csütörtöki díjátadó után.
Szerző(k): MTIPankucsi Zoltán 2016 szeptemberétől az adótanácsadási üzletág igazgatójaként csatlakozott a Deloitte Magyarország irodájához.
Szerző(k): EconomxHatvanhét magyar cég van a 2015-ben legnagyobb forgalmat lebonyolító 500 kelet- és közép-európai cég között. A Hospodárské Noviny című cseh gazdasági és politikai napilap által szerdán nyilvánosságra hozott céglistát (CE TOP 500) a Deloitte könyvvizsgáló társaság készítette a tavalyi hivatalos pénzügyi eredmények alapján.
Szerző(k): MTI-EcoA Deloitte ingatlan-tanácsadási üzletágának új igazgatója Lóska Erika lett.
Szerző(k): EconomxAz Európai Unió Tanácsa egységes szabályozás alá vonja a vásárlási utalványok és utalványi rendszerek áfakezelését. A közelgő változás miatt az eladóknak mindenképpen érdemes lehet áttekinteni a jelenlegi gyakorlatukat, hogy a jövőben a lehető legjobban ki tudják használni az új irányelvből fakadó kedvező áfakezelést – olvasható a Deloitte közleményében.
Szerző(k): EconomxA napokban több helyen módosult a Polgári Törvénykönyv, valamint a szabályozott ingatlanbefektetési társaságokat („SZIT”) érintő szabályozás is. A módosítás elősegítheti a SZIT-ek létrehozását és így a tőkepiac élénkülését is - értékel a Deloitte.
Szerző(k): EconomxA következő néhány évben akár 750 milliárd forintnyi uniós forrást is elkölthetünk a kutatás-fejlesztésre, amit sok tízmilliárdos hazai támogatás is kiegészít. Óriási lehetőség az országnak, kérdés, hogy a cégek is így érzik-e.
Szerző(k): Dzindzisz Sztefan