A világjárvány előtt az elsőéves egyetemisták mintegy 20 százaléka élt otthon a tanulmányai alatt Angliában, míg idén már a leendő hallgatók 34 százaléka maradhat egy fedél alatt a szüleivel.
Szerző(k): EconomxA legfrissebb kompetenciamérést figyelembe véve, 14 év leforgása alatt a tanulók 2022-ben produkálták a leggyengébb eredményeket.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA lakhatás drága, a kezdő fizetésekből pedig szinte lehetetlen kijönni. A kollégium sokaknak csak „álom”, ezért marad az albérlet. Annyi biztos, hogy nincs könnyű helyzetben, aki most költözik. Mutatjuk, hogyan alakulnak az albérletárak a felősoktatási ponthatárok kihirdetése előtt.
Szerző(k): Horváth BalázsA tanév kezdetéig módosítani kellene a magyar törvényeken, hogy a határidő előtt értékelni tudják az új szabályozást. Csakhogy a parlament nagy valószínűséggel nem ül addig össze.
Szerző(k): Horváth BalázsEgy amerikai iskolában a legutóbbi felméréskor még csak a tanulók 14 százaléka tartozott az LMBTQ+ közösséghez, ám a heterók száma azóta negyedével csökkent, a homoszexuálisoké 26 százalékkal, a biszexuálisoké 232 százalékkal nőtt, míg a magukat queernek, aszexuálisnak vagy pánszexuálisnak tartók aránya a nyolcszorosára emelkedett.
Szerző(k): EconomxA közoktatás legsúlyosabb témája jelenleg a státusztörvény, ami miatt számos módon tiltakoztak már diákok, tanárok, a velük szolidaritást vállalók, valamint az ellenzéki pártok is. Kisfaludy László egyelőre nem indokolta lemondását.
Szerző(k): Horváth TiborDrága albérletek, alacsony gyakornoki fizetések és kevés kollégiumi hely – erre számíthatnak azok, akik most kezdik el tanulmányaikat. Mutatjuk hol, milyen költségekkel érdemes számolni.
Szerző(k): Horváth BalázsMunkaviszonyt írásba foglalt munkaszerződéssel lehet létesíteni, amelynek tartalmaznia kell az alapbért és a munkakört is.
Szerző(k): Horváth TiborKiszivárogtak egy Kreml által rendelt felmérés eredményei, melyből kiderült, hogy a megkérdezett orosz diákok harmada legszívesebben elhagyná Oroszországot.
Szerző(k): Economx