Az aktív korú internetezők közel fele nem bízik azokban a vállalkozásokban, amelyekről nem talál pozitív véleményeket a neten, derült ki a Magyar Telekom korábbi kutatásából. A vállalkozásoknak érdemes tudatosan kezelniük az online teret, megjeleníteni a vásárlói véleményeket a saját weboldalukon vagy a közösségi médiában.
Szerző(k): Szász PéterDrasztikusan megnőttek a szállítmányozás költségei a nemzetközi kereskedelemben, amelynek egyik fő oka a konténerhiány. De hogyan jutottunk el idáig, és miért nem sikerül megoldást találni a hiányra? Peternics Zoltán, az a. Hardtrodt (hungary) Tengerentúli és Légi Szállítmányozási Kft. ügyvezetője szerint nem érdemes azt gondolni, hogy a nehézségek nyárra enyhülni fognak. A szereplőknek tartósan magas árakra kell berendezkedniük.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA fizikai üzletek lezárása korábban elképzelhetetlen tempóra pörgette az online vásárlásokat. A járvány következtében több évet „öregedett” a hazai e-kereskedelem, és visszafordíthatatlanul megnyerte magának a magyarországi vásárlók jó részét. A lezárások alatt az átlagoshoz képest kilőtt a szegmens forgalma, ez azonban sok elvárást is magával hozott a logisztikában, a fizetések biztonságában és megváltoztak a fogyasztók szokásai is. És ez már valószínűleg így is marad.
Szerző(k): Molnár CsabaÖrömmel fogadta a piac és emelkedett a részvényárfolyam a hírre, hogy a kínai internetes óriáscég, az Alibaba rekordmértékű bírságot kapott a hét végén. Úgy érzik, ezzel a legrosszabb mögöttük van.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA postai nyomkövető rendszer alapján számos esetben hetekig állnak a már beérkezett nemzetközi levelek és csomagok a vecsési Nemzetközi Posta Kicserélő Központban (NPKK) - derül ki több online fórumról. Igen sokan kifogásolják, hogy mostanában a megszokott 2-5 nap helyett 2-3 hetet kell várni a küldemény feldolgozására. A Magyar Posta főként a kínai holdújév-ünnep okozta fennakadásokkal indokolta a zavarokat, hangsúlyozva, hogy a társaság működése a járványhelyzet ellenére zavartalan.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA CTP kibővíti Budapest környéki logisztikai parkhálózatát: 60 millió eurósra (21 milliárd forint) tervezett beruházással Vecsésen építi meg a negyedik logisztikai parkját- közölte a hollandiai székhelyű európai ipariingatlan-fejlesztő az MTI-vel.
Szerző(k): Domokos ErikaÖsszesen 95 milliárd dollárra értékelték a befektetők legutóbbi tőkeemelési körében a Stripe nevű céget,ezzel a fintech-vállalat lett a valaha volt legértékesebb privátcég a Szilícium-völgyben. Többet ér, mint annak idején a Facebook vagy az Uber,a tőzsdére lépese előtt. A pénzre nincs is igazán szükségük, de addig akarták kihasználni a nagy befektetői étvágyat, amíg lehet.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA BRFK helyénvalónak ítélte, hogy az Alza.hu csomagátvevőpontként nyitva tartja budapesti bemutatótermét - tudta meg a Napi.hu a cég vezetőjétől. A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) állásfoglalása szerint ugyanakkor azok az üzletek, amelyek március 8-tól zárva tartásra lettek kötelezve, még átvevőpontként sem működhetnek. Az Alza.hu mellett egyébként több nagy kereskedelmi hálózat is üzemeltet átvevőpontot, annak ellenére, hogy tevékenységi körük alapján érintik őket a korlátozások. A kormányzat egyelőre nem tett pontot a jogértelmezési vita végére, annyi azonban bizonyos: mindig az ellenőrző hatóság bírálata a döntő.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA fogyasztók nagyon jelentős részének vásárlási szokásait alapjaiban változtatta meg a pandémia: az online vásárlók harmada úgy véli, hogy a jövőben már soha nem fog ugyanúgy vásárolni, mint 2020 előtt. Az e-kereskedők többnyire előnyt kovácsoltak a vírushelyzetből, akik azonban nem alkalmazkodtak időben a fogyasztói és keresleti változásokhoz, idén óriási lemaradásokkal indulnak.
Szerző(k): Molnár Csaba