Pár napon belül nyilvánosságra hozza a párizsi klímaegyezménnyel kapcsolatos döntését az amerikai elnök. Ezt Donald Trump jelentette be szerdai Twitter-üzenetében.
Szerző(k): Szász PéterA kormány a parlament elé terjesztette a szerb-magyar államközi szerződést a Tisza nemzetközi vízi úttá nyilvánításról. A döntéssel komoly fejlesztési pénzekhez juthat a folyómenti régió.
Szerző(k): Papp ZsoltTermészetvédők arra kérik Orbán Viktort, hogy az ország érdekében akadályozza meg az Európai Unió és Kanada közötti szabadkereskedelmi megállapodás hatályba lépését (CETA), továbbá üdvözlik, hogy a kormányfő ellenzi a transzatlanti kereskedelmi és beruházási partnerséget (TTIP) - közölte a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) kedden.
Szerző(k): MTIA brit kormány egyelőre a lehetőségek keresgélésének időszakában van a brexit módozatait illetően, ezért nem zárható ki az a lehetőség, hogy nyitva marad egy kiskapu a független Nagy-Britannián az európai vendégmunkások előtt.
Szerző(k): EconomxÉrvényét vesztette a Hmelnyickij nukleáris erőmű 3-as és 4-es blokkjának megépítéséről szóló, 2010-ben megkötött orosz-ukrán kormányközi megállapodás - közölte pénteken az orosz külügyminisztérium.
Szerző(k): MTIMegalapították a 16+1 Befektetési Alapot, amelynek célja, hogy kínai tőkéből megvalósuló infrastrukturális beruházásoknak biztosítson anyagi támogatást – jelentette be Maris Kucinskis lett miniszterelnök a rigai Kína–Kelet-Közép-Európa csúcstalálkozón szombaton. Az alapítók: Kína, Lettország, Csehország és Lengyelország. Az alapnak Magyarország tehát nem tagja - értesült a Magyar Nemzet.
Szerző(k): EconomxMa hatályba lépett a Párizsi Megállapodás, amely azt a célkitűzést erősítette meg, hogy a Föld légkörének felmelegedését a kötelezettséget vállaló 195 ország 2 Celsius-fok alatt tartja az iparosodás előtti mértékhez képest, és folytatja az arra irányuló erőfeszítéseket, hogy a felmelegedés csak 1,5 fokos legyen.
Szerző(k): MTIFelmondta Oroszország csütörtökön a kőolajvezetékek használatában való együttműködésről 1995-ben megkötött orosz-ukrán szerződést.
Szerző(k): MTIVan egy meghatározatlan ideig tartó átmeneti időszak a brit-EU válás és Nagy-Britannia új kereskedelmi kapcsolatrendszerének kialakítása között, amelynek menedzselésére csak az ötletek szintjén van megoldási javaslata a szakértőknek. Ezen az átmeneten nagyot bukhatnak a britek.
Szerző(k): Economx