Az elmúlt bő 20 évben 3,1 milliárd forintról 25,3 milliárd forintra növekedett a hazai biztosítók egészség- és betegségbiztosítási díjbevétele. Hogy mi történt ez idő alatt az ágazatban, a mögöttes okokról, valamint arról, hogy merre mehet tovább az ágazat, Szlankó Annát, a KPMG menedzserét kérdeztük, aki a Napi.hu-nak elmondta, hogy a bevételnövekedés még a GDP-bővülést is alaposan meghaladta. Az egészségbiztosítási szakértő szerint a piac növekedési potenciálja az elmúlt évek adatai és a teljes piac fényében nagynak mondható, de a további növekedés nemcsak a kereslet függvénye.
Szerző(k): Károly GáborAz egészségpénztár népszerű, az egészségbiztosításokat viszont egyelőre főleg a vállalatok vásárolják meg a dolgozók számára, a magánszemélyek még nem. Minél idősebb valaki, annál drágább a szolgáltatás, a fiatalok viszont ritkán betegszenek meg. A legtöbb szakorvosi ellátást finanszírozza a biztosító, de szépészeti beavatkozásokra vagy sürgősségi ellátásra nem alkalmas egy ilyen szolgáltatás.
Szerző(k): Herman BernadettAz elmúlt másfél évben 55 ezerről 144 ezerre nőtt azoknak a száma, akiknek teljes árat kellett fizetni az egészségügyi ellátásért és a gyógyszerért a patikában, tudta meg a Népszava. Azok esnek ki a NEAK finanszírozott rendszerből, akik hat hónapig nem fizetnek egészségügyi járulékot.
Szerző(k): Koncsek RitaAz adóhatóság tájékoztatása szerint 1200 forinttal emelkedik az egészségügyi szolgáltatási járulék összege, a mostani 8400 forint helyett 9600 forintot kell fizetnie havonta, annak maga után, aki azt szeretné, hogy ellátást kapjon az egészségügyben.
Szerző(k): Koncsek RitaHárom különböző gyártó professzionális majomhimlő antigén tesztjéből rendelt kísérleti mennyiséget egy hazai forgalmazó, amit egyelőre egészségügyi intézmények próbálhatnak majd ki.
Szerző(k): Koncsek RitaA magyar lakosság 63 százaléka jár magánorvoshoz, és a betegek már nem figyelmet és tisztább környezetet, hanem életet vesznek a privát szektorban, ami Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint nem helyénvaló. Lancz Róbert, a magánszektor érdekképviselője, a Primus elnöke is a köz-és az magánegészségügy összehangolására hívta fel a figyelmet a Pénztárkonferencián.
Szerző(k): Koncsek RitaKörülbelül kétmillió tagjai van az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztáraknak Magyarországon. A koronavírusjárvány kicsit megborította a megtakarítási célok sorrendjét, a lakáscél helyet cserélt az egészséggel.
Szerző(k): Koncsek RitaA magyarok csaknem fele volt már olyan helyzetben, ahol úgy érezte, hogy az anyagiak miatt nem kapta meg időben a legmegfelelőbb orvosi kezelést betegség vagy baleset esetén – derül ki a Signal Iduna Biztosító felméréséből.
Szerző(k): Herman BernadettA magyarok többségének még nincs magán egészségbiztosítása, miközben komoly igény mutatkozik rá a lakosság részéről – derül ki az EY 1000 fő bevonásával készült reprezentatív kutatásából. A szolgáltatástól a megkérdezettek leginkább a gyors és könnyen elérhető ellátást várják el.
Szerző(k): Szepesi Anita