Miközben az állam fokozatosan emelni kényszerült a nyugdíjkorhatárt, annak ütemével nem egyformán nőtt a nyugdíjba lépés után várható hátralévő élettartam. A most nyugdíjba lépők kevesebbet élhetnek nyugdíjasként, mint 10-20 éve. Sokan kemény, de alacsonyabb hozzáadott értékű munka után, rosszabb egészségi állapottal tudják majd csak elérni a nyugdíjkorhatárt - figyelmeztetnek társadalomkutatók.
Szerző(k): Szepesi AnitaSzéleskörű a társadalmi támogatottsága az egészségügyi szolgálati jogviszony bevezetésének, és a hálapénz betiltásának, ugyanakkor a félelem is erős azzal kapcsolatban, hogy vajon hálapénz nélkül hogyan fog szolgáltatni az egészségügy - derül ki a Szinapszis friss kutatásából, melynek eredményeit a Portolio szerdai, online konferenciáján ismertettek.
Szerző(k): Szepesi AnitaEgy év elég hosszú idő ahhoz, hogy láthassuk milyen következményei lesznek a koronavírus-betegségnek azt követően, hogy lecseng maga a járvány. A kormányoknak többet kell költeniük az egészségügyre, mint tervezték.
Szerző(k): Komócsin SándorMárcius 1-vel megszűnt az egészségügyi szakdolgozók közalkalmazotti jogviszonya és hatályon kívül helyezték a kollektív szerződésüket. Azok, akik aláírták az új egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződést április elején kapták meg ennek hatálya alatt az első fizetésüket. Nagyon sokan most szembesülnek azzal, hogy a korábbi bérük 20-30 ezer forinttal, vagy akár ennél is nagyobb mértékben csökkent. A szakszervezet szerint nem egységes a kép: bizonyos kórházakban elkezdték megvágni az ügyeleti díjak, pótlékok mértékét, másutt viszont megtartják a korábbi juttatásokat.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA járvány reális megítélése és a hatékony védekezés érdekében szükség lenne a Covid-19 betegség objektív adatainak, mérőszámainak területi bontás szerinti részletesebb publikálására és szélesebb körben lehetővé kellene tenni a média számára a kórházakból, járványügyi ellátó helyekről való reális tudósítást, az egészségügyi dolgozók számára pedig a szabad megnyilvánulást - írja a döntéshozókhoz fordulva friss Facebook-posztjában a Magyar Orvosi Kamara (MOK).
Szerző(k): Szepesi AnitaÖt, de akár tízszer annyi ideig is várni kell egy-egy műtétre, mint akárcsak fél évvel ezelőtt a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) nyilvános adatai szerint. Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő szerint nem tudni, mekkora kapacitás marad a járvány után az egészségügyben, hogy ezt a hátrányt ledolgozzák - írja a 168.hu.
Szerző(k): Szepesi AnitaHa felelőtlenek vagyunk, és bulizunk húsvétkor, nem lesz elég az egészségügyi személyzet – figyelmeztetett a Magyar Kórházszövetség elnöke az Infórádiónak nyilatkozva. Ficzere Andrea hozzátette: már most is csak abban az esetben tudják a megfelelő működést biztosítani, ha a beáramló betegek száma csökken. Az EMMI az ATV híradónak azt írta: az egészségügyi ellátórendszer felkészült a kórházi betegek és a lélegeztetett betegek számának növekedésére.
Szerző(k): Szepesi AnitaA korábban sok orvos és beteg számára zavaró videós konzultáció a Covid-19 pandémia hatására egyre inkább elfogadottá vált, a Deloitte előrejelzése szerint pedig a járvány után is népszerű marad ez a forma, részben mert a betegek megszerették, részben mert óriási üzlet.
Szerző(k): Szepesi AnitaTavaly októberben, a koronavírus-járvány második hullámának felfutása idején fogadták el az egészségügyi ellátórendszert idén januártól, illetve márciustól alapjaiban megváltoztató törvényt. A reform időzítését az egészségügyi szakértők közül többen is elhibázottnak találták, és mint az a Pulzus Kutató friss, a Napi.hu számára készített közvélemény-kutatásából kiderül, a lakosság jelentős része sem ért egyet a változtatások időpontjának megválasztásával. Leginkább a középkorú, budapesti, diplomások helytelenítették, hogy az átalakításra a járvány idején került sor.
Szerző(k): Szepesi Anita