Minden 12 rákkal kapcsolatos kutatásra csak egy Alzheimer-kórt vizsgáló tanulmány jut, miközben a világon három másodpercenként eggyel nő a demenciával élők száma. A betegség eredetét az orvostudomány nem érti, gyógyszer sincs rá. Világszerte több mint 50 millióan élnek Alzheimer-kórral, számuk 2050-re megtriplázódhat, ám a betegséget még mindig nem kezelik a helyén - írja a 24.hu az Alzheimer-kórról és a demenciáról készült, szeptember végén publikált globális jelentés kapcsán.
Szerző(k): Szepesi AnitaCsakis azok kaphatnak bevándorló-vízumot az Egyesült Államokba, akik igazolják, hogy képesek kifizetni az egészségügyi ellátásukat - jelentette be Donald Trump amerikai elnök az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaBudapesten előfordul, hogy egy órán belül sem ér ki a mentő. Az abszurd állítást egy netre került videóval támasztja alá a 444.hu-n vezetett blogján Kunetz Zsombor sürgősségi szakorvos, egészségügyi szakértő.
Szerző(k): Szepesi AnitaKormánytámogatással elektromos személyautókat vásároltak kórházaknak - jelentette be Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere sajtótájékoztatón.
Szerző(k): Szepesi AnitaA költségvetési törvényről készült zárszámadásból az derül ki, hogy a magyar kormány pazarlóan működik és az uniós átlagnál feltűnően kevesebbet költ az oktatásra, az egészségügyre és a nyugdíjrendszerre.
Szerző(k): Komócsin SándorÁtlagosan hét perccel rövidült a Lébény környékén élő 20 ezer ember sürgősségi ellátása a helyi önkormányzat és az OMSZ együttműködésének köszönhetően - adták hírül.
Szerző(k): Szász PéterA 700 millió forint összegyűjtése után további nehézségekkel kell megküzdenie a gerincvelő eredetű izomsorvadásban (SMA) szenvedő másfél éves Zentének és szüleinek. Az Európában egyelőre még nem törzskönyvezett gyógyszer, a Zolgensma alkalmazásához hatósági engedély szükséges, csakhogy mivel a kisfiú már részesül egy hasonló terápiában, nem biztos, hogy sikerül megkapni az engedélyt - írja szakértői véleményre hivatkozva a Népszava.
Szerző(k): Szepesi AnitaTavaly összesen 505 szervátültetésre került sor Magyarországon, 10 százalékkal többre, mint egy évvel korábban. A vesetranszplantáció a leggyakoribb, 2018-ban 335 ilyen beavatkozást végeztek, a betegek közel 90 százaléka halott donor veséjét kapta. Szakemberek az élődonoros vesetranszplantáció elterjesztését szorgalmazzák a várakozási idő csökkentése és jobb minőségű donorszerv beültetése érdekében - hangzott el a Szervdonációs és Transzplantációs Világnap alkalmából tartott rendezvényen.
Szerző(k): Szepesi AnitaTöbb tucat traumatológus orvos hétfőn dönt arról, hogy élesíti-e rendkívüli felmondását, amelynek alapján október 1-jétől nem folytatnák a munkájukat.
Szerző(k): Komócsin Sándor