Rendszeresen előfordul, hogy nem jutnak hozzá a gyógyszereikhez olyanok, kiknek folyamatosan szükségük lenne valamilyen orvosságra.
Szerző(k): Komócsin SándorHelyreigazítás a Napi.hu-n 2017. október 27-én megjelent A betegek életével játszik egy új egészségügyi módosítás című cikk kapcsán.
Szerző(k): EconomxDecember 15. után csak e-recept számolható el a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnél (NEAK) - jelentette be az egészségügyért felelős államtitkár az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (EESZT) működésével kapcsolatos sajtótájékoztatón.
Szerző(k):Közel kétszeresére emeli tagdíját jövőre az orvosi kamara, amely a doktorok szerint semmilyen szolgáltatást nem nyújt a tagjainak. A tagság kötelező.
Szerző(k): Komócsin SándorAz Orvostechnikai Szövetség (OSZ) arra kéri a kormányt, hogy az év végén az egészségügyi intézményrendszernek juttatandó pluszforrásból legalább 40 milliárd forintot fordítson a betegellátást végző intézmények lejárt adósságainak rendezésére - olvasható az OSZ lapunkhoz eljuttatott közleményében.
Szerző(k): Szepesi AnitaOktóberben 5,4 milliárd forinttal nőtt a magyar kórházak adósságállománya, meghaladva ezzel a 44 milliárd forintot - derül ki a Magyar Államkincstár (MÁK) adataiból. A tartozásállomány szerkezete arra utal, hogy a kórházak tartalékolnak, nem fizetik ki régebben lejárt számlákat, miután az adósságkonszolidációról nincsenek konkrét hírek.
Szerző(k): Szepesi AnitaÖnálló, egynapos sebészeti központokat alakít ki az Állami Egészségügyi Ellátó Központ 8 milliárdos uniós forrásból 18 kórházban, 20 helyszínen, vidéki városokban. A fejlesztés célja, hogy az egy napos ellátás keretében elvégezhető műtétek aránya a jelenlegi 58 százalékról 90 százalékra nőjön - jelentette be Ónodi-Szűcs Zoltán szerdán sajtótájékoztatón.
Szerző(k): Szepesi AnitaAz e-egészségügyi alkalmazások és a digitalizáció terjedése segíthetnek az orvoshiány hatásainak csökkentésében. Brüsszeli tervek szerint az évtized végére a legtöbb tagállam betegadatai az egész unióban elérhetőek lesznek, ami hozzájárul a még jobb minőségű kezelésekhez. Az európai polgárok többsége megosztaná egészségügyi adatait akár egyéni kezelési, akár kutatási célokra is.
Szerző(k): Szepesi AnitaMagyarország az OECD-országok átlagának alig több mint a felét költi lakosainak egészségére. A születéskor várható 76 éves magyar élettartam öt évvel rövidebb az átlagnál, dohányzásban, elhízásban, rák- és szívhalálozásban tartjuk helyünket a legrosszabb eredményt felmutató országok között - derül ki az OECD legfrissebb egészségügyi pillanatképéből, a Health at a Glance 2017 című jelentésből.
Szerző(k): Szepesi Anita