Konkrét lépésekre van szükség a munkaerő megtartása, valamint a Nyugat- és Kelet-Európa közti jelentős bérkülönbségek felszámolása érdekében - olvasható a visegrádi országok (V4) szakszervezeti konföderációinak közös nyilatkozatában, amelyet az MTI szemlézett.
Szerző(k): Szabó DánielNyolc éve folyamatosan csökken az elvándorló orvosok száma, a kormányváltás óra annyira kevés orvos nem akart még külföldre menni, mint 2017-ben. 2010 óta 60 százalékkal csökkent a külföldi munkavállalásra jelentkező orvosok száma, és 2015-höz képest 30 százalékkal csökken a távozó ápolók száma is - mondta el az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az MTI-nek.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanSzámtalan lesújtó előrejelzés jelent meg a kelet-európai régió demográfiai kilátásairól, az ENSZ szerint a világ 10 leggyorsabban fogyó népességéből kilenc ebben a régióban van - idézi a Portfolio.hu a Bloomberget.
Szerző(k): Szász PéterElvándorlás szempontjából Magyarország esete nem kiugró, ám a gyorsuló migráció a csökkenő népességgel együtt aggasztó képet mutat és egyre éleződő vitákat eredményez. A migráció problémája pedig úgy tűnik, hosszabb távon fennmarad, amelyre hisztériakeltés helyett higgadt szakpolitikai intézkedésekkel kellene reagálni - vélték szakértők a Millennium Intézet csütörtöki konferenciáján.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA Nagy-Britanniában több magyar dolgozik az egészségügyben, mint amerikai.
Szerző(k): Domokos ErikaA globális tehetségindexen már Kazahsztán, Jordánia és Mauritius is megelőzi Magyarországot - derül ki az Adecco által készített 2018-as felmérésből.
Szerző(k): Szabó DánielLengyelországban egészségügyi katasztrófa fenyeget, miután óriási tempóban folytatódik az orvosok és az ápolók elvándorlása. Az ellenzék szerint válságkezelésre van szükség.
Szerző(k): Barabás JúliaTavaly csökkent az orvosok elvándorlása Romániából, ami a mintegy 25 százalékos béremelésekkel hozható összefüggésbe - írta az MTI a Ziarul Financiar című román gazdasági napilapra hivatkozva.
Szerző(k): Szepesi AnitaAz utóbbi tíz évben több mint 350 ezerrel csökkent Szerbia lakosságának száma. A központi statisztikai hivatal becslései szerint a természetes fogyás továbbra is hasonló ütemben folytatódik, így 2030-ra biztosan hétmillió alá csökken a nyugat-balkáni ország lakossága - idézi az MTI.
Szerző(k): K. Kiss Gergely