Miközben több mint a felére esett a Gazprom orosz gázipari cég nyeresége az idei első kilenc hónapban, addig a cég vezetőinek a bére 22 százalékkal emelkedett éves összevetésben.
Szerző(k): MTI-EcoA rezsicsökkentés tulajdonképpen megelőlegezte a világpiaci árak alakulását, így a neki köszönhető árcsökkenés az elmúlt öt évben mindenképpen bekövetkezett volna – derült ki a Magyar Energiakereskedők Szövetségének (MEKSZ) hétfői háttérbeszélgetésén.
Szerző(k): EconomxUkrajna elegendő földgázzal rendelkezik a fűtési szezonra, így továbbra sem szorul rá arra, hogy Oroszországtól vásároljon gázt - jelentette ki Petro Porosenko elnök csütörtökön egy új, nyugat-ukrajnai gázkút átadási ünnepségén.
Szerző(k): MTI-EcoAláírta a Török Áramlat gázvezeték-projekt építésének folytatásáról szóló török-orosz kormányközi megállapodást Berat Albayrak török és Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter hétfőn Isztambulban.
Szerző(k): MTI-EcoCsökkent a kőolaj ára kedden kora délután a hírre, miszerint Irán és Líbia tovább növeli olajkitermelését.
Szerző(k): MTI-EcoA lengyel kormány feltalálta a rezsicsökkentés ellentétét: átfogóan emeli az áram árát részben az energiaszolgáltató cégekre kivetett adókkal. A vízdíjat is növelik.
Szerző(k): Barabás JúliaEurópában majdnem minden országban teljes töltöttséggel készülnek az újabb fűtési szezonra. A két kivétel Portugália és Magyarország: az előbbiben 40, míg nálunk 51 százalékos a földalatti tározók töltöttsége. Nagy baj azért nincs, mert a betározott gáz mennyisége már így is meghaladja a törvényi minimumot. Viszont a helyzet rávilágít arra, hogy a magyar állam teljesen feleslegesen vette meg az E.On tározóit 280 milliárd forintért – ugyanis éppen azok konganak.
Szerző(k): Papp ZsoltBefejeződik vasárnap délután a Románia és Bulgária közötti első gázvezeték áthúzása a Duna-meder alatti furaton és ezáltal gyakorlatilag összekapcsolódik a román és bolgár gázhálózat - közölte a román gazdasági minisztérium. Ez lesz a bolgár-román-magyar-osztrák gázfolyosó egyik eleme.
Szerző(k): MTIOroszország havi összevetésben 11,9 dollárral, tonnánként 91,90 dollárra emeli a kivitelre szánt kőolaj vámját októbertől az egy hónappal korábbi 80 dollárról a kőolaj drágulása miatt - közölte az orosz pénzügyminisztérium.
Szerző(k): MTI-Eco