Úgy tűnik, nem csak Magyarországon állt be fordulat az energiapolitika célkitűzéseiben a megújuló források kárára. Míg négy évvel ezelőtt mindkét jelölt igyekezett hangsúlyozni a zöld energiaforrások melletti elkötelezettségét, a mostani amerikai elnökválasztási kampányban újra előretörtek a fosszilis, szénalapú energiahordozók mellett kiálló hirdetések a megújulókkal szemben - írja a The New York Times.
Szerző(k): NAPISzakpolitikai stratégia készül a hazai épületállomány energetikai állapotának javítására. Az első lépés az épületállomány energetikai feltérképezése; épületenergetikai nyilvántartó rendszert is létrehoznak.
Szerző(k): NAPINem valószínű, hogy a korábbi tervekkel szemben kikerüli Magyarországot a Déli Áramlat gázvezeték, noha a szakértő szerint talán jobb is lenne úgy. A kormány szerint a gázvezeték magyarországi előkészítése a tervezettnek megfelelő ütemben halad, a Gazprom nem kommentál.
Szerző(k): Major AndrásA Magyar Bioetanol Szövetség \"aggodalmát fejezi ki\" a magyar mezőgazdaságban munkahelyeket teremtő bioetanol gyártást érő támadások miatt. A szervezet szerint lejárató kampány folyik a bioüzemanyagok ellen.
Szerző(k): NAPIAusztriában a növényi adalékos E10 üzemanyag bevezetésére októbertől csak fokozatosan kerülhet sor - közölte Nikolaus Berlakovich környezetvédelmi miniszter az osztrák rádióval kedden.
Szerző(k): MTI-EcoA Déli Áramlat Magyarország helyett Horvátországon át haladva szállíthatná a földgázt Szlovéniába és Olaszországba - jelentette hétfőn meg nem nevezett informátorokra hivatkozva az orosz Gazprom és a horvát állami gázvállalat, a Plinacro tárgyalásairól a Jutarnji List című horvát lap.
Szerző(k): MTI-EcoMegint az amerikai stratégiai olajkészlet megcsapolását fontolgatja a Fehér Ház annak érdekében, hogy gátat vessenek az iráni embargó miatti üzemanyagár-emelkedésnek.
Szerző(k): NAPIA Gazprom és az Eni decemberben kezdheti építeni a Déli Áramlat gázvezetéket.
Szerző(k): MTI-EcoA négy visegrádi ország európai uniós fellépésének összehangolása mellett a térség védelmi együttműködésének erősítésére összpontosít Varsó a csoport elnökeként. A lengyelek július elsején veszik át a csehektől a V4-ek néven ismert csoport vezetését, amelyhez Lengyelországon és Csehországon kívül Magyarország és Szlovákia tartozik.
Szerző(k): Inforádió