Sajtóhírek szerint lemondott posztjáról Palkovics László technológiai és ipari miniszter, a távozásának hátterében energiapolitikai véleménykülönbségek állhatnak. A lemondás hírére a Miniszterelnökség egy mondattal reagált: "A kormány tagjairól a miniszterelnök dönt, amennyiben a kormány szerkezetében változás történik, arról a nyilvánosságot tájékoztatni fogjuk."
Szerző(k): Koncsek RitaHiába nem tagja az EU-nak, így is súlyosan érintik Szerbiát az Oroszország elleni uniós szankciók, ugyanis közvetve abba a helyzetbe kerülhet, hogy elakad az olajimportja. Az ország vezetése igyekszik lazítani Szerbia 100 százalékos függését az orosz forrásból származó olajtól és gáztól, amiben nagy szerepe lehet annak az energiaipari együttműködésnek, ami Magyarország és Szerbia között kezdődött. A történetben egy jelentős magyar működőtőke-beruházás lehetősége is felsejlik.
Szerző(k): Komócsin SándorLengyelország kacérkodása az atomenergiával bő harminc év alatt 360 fokos fordulatot vett, mármint abban az értelemben, hogy az 1990-es években tervezett atomerőmű-építés elleni tiltakozástól eljutott a 2020-as években tervezett atomerőmű-építés elleni tiltakozásig. A varsói kormányt ez egyelőre nem hatja meg, gőzerővel tolja a nukleáris energia minél gyorsabb meghonosítását lengyel földön. Az ellenzék köreiből elhangzott egy a kecske is jól lakik és káposzta is megmarad típusú megoldás.
Szerző(k): Komócsin Sándor, Szabó M. IstvánA magyarországi gáztárolók töltöttsége már a 72 százalékot is elérte, a szélenergiáról vita van a kormányon belül is – többek között erről beszélt Palkovics László technológiai és ipari miniszter a siófoki Nemzetközi Gázkonferencián.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonEzrek tüntettek vasárnap a moldovai fővárosban, Chisinauban a nyugatbarát kormány lemondását követelve a szárnyaló energiaárak és infláció miatt - jelentette a Reutersre hivatkozva az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánFelsmann Balázs úgy látja, megingott a hit az orosz gázszállításban, hiszen most először elkezdte használni az energiafegyvert - olvasható az atv.hu-n.
Szerző(k): K. Kiss GergelyBulgária a közös uniós állásponttal összhangban megpróbálja felszámolni az Oroszországtól való függőségét - írja a Politico. A bolgár energiapiacot évtizedek óta a Gazprom és a Lukoil uralja, azonban Bulgária most más forrásokat keres az energiaszükségleteinek betöltésére.
Szerző(k): Ambrus-Nagy BoglárkaLengyelország legnagyobb áramszolgáltató vállalata elindította azt a zöldenergiás kísérletét, melynek lényege, hogy nem nagy áramtermelő erőműveken keresztül kell ellátni árammal a háztartásokat, hanem kicsi, decentralizált egységeket megépítve.
Szerző(k): Komócsin SándorUrsula von der Leyen nyilvánosságra hozta az Európai Unió terveit arról, hogyan fogunk leválni Oroszország energiahordozóiról. Nagy hangsúlyt kap majd a zöld energia és a takarékosság, de időszakos árbefagyasztások is nyitott lehetőségek. A magyar gáztárolási kapacitások is szóba kerülhettek, az atomerőművekre viszont nem tér ki a tervezet.
Szerző(k): Sasvári Marcell