Kicsi, cseppet savanyú meg hiányos is, de kétségkívül a miénk. Ilyen lett elsőre Magyarország Brüsszelben leadott, 2030-ig szóló energetikai és klímaterve. De nem csak a magyar narancssárgával van probléma.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA Robin Hood-adó elriasztja azokat a külföldi befektetőket, akik szívesen jönnének Magyarországra - hangzott el a Napi.hu és a Lounge Communication közös szervezésében megrendezett Hungarian Energy Investors Forum 2019 konferencián.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz energiatárolás lehetőségei jelentősen átalakíthatják a ma ismert energetikát, ám a nagy áttörésre egyelőre a technológia fejlettsége miatt várni kell - hangzott el a Napi.hu és a Lounge Communication közösen rendezett Hungarian Energy Investors Forum 2019 című konferenciáján.
Szerző(k): Dzindzisz Sztefan, Szabó M. IstvánMeglepő elképzeléssel állt elő Viktor Medvedcsuk, oroszbarát ukrán politikus, aki szerint az orosz-amerikai gázcsatában az amerikaiak az orosz határig merészkednének.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz ukrajnai elnökválasztás kimenetelétől függően javulhat az ukrán-orosz viszony, ami azzal járna, hogy Moszkva - korábbi fogadkozásával szemben - mégsem szüntetné meg az európai gázexportot Ukrajnán keresztül. Ezzel nyitva maradna az a gázcsap, amelyen keresztül a magyar fogyasztókhoz is eljut a földgáz.
Szerző(k): Komócsin SándorOroszország januárban növelte olaj- és gáztermelését és mindkét energiahordozóból többet exportált, mint egy évvel korábban.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanMagyarország és Szlovénia közösen pályáz európai uniós támogatásra gázvezeték-hálózatuk összekötéséhez, amellyel lehetővé válna Magyarország számára LNG (cseppfolyós földgáz) vásárlása Olaszországból - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton az MTI-nek.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz Európai Unió pénzügyi támogatást nyújt a Baltic Pipe gázvezeték építéséhez, amelynek kulcsszerepet szánnak abban, hogy Lengyelország megszabaduljon az orosz gázimporttól.
Szerző(k): Barabás JúliaAz idei évivel megegyező, 200 milliárd köbmétert meghaladó mennyiségű földgázt exportál jövőre Európába a Gazprom. Erről Alekszandr Medvegyev, az orosz gázipari cég vezérigazgató-helyettese beszélt hétfőn, aki idézte a Wood Mackenzie energiapiaci tanácsadó cégnek azt az adatát, amely szerint a Gazprom által idén külföldön értékesített földgáz ezer köbméterenkénti átlagára 245 dollár lesz.
Szerző(k): Dzindzisz Sztefan