Magyarországnál mindössze öt uniós tagállamban volt kisebb az egy kedvezményezettre jutó átlagos nyugdíj összege 2021-ben, ráadásul GDP-arányosan sem állunk jobban a statisztikák szerint. Nyugdíjszakértőket kérdeztünk az adatokról: abban Simonovits András és Farkas András is egyetértett, hogy az adatok „rosszak”.
Szerző(k): Károly GáborAz Eurostat adatai szerint két év alatt drámaian kilőttek a fővárosi albérlet árak, de Európához képest még így is a középmezőnyben vagyunk. A felmérés a diplomatalakások bérleti díjait vizsgálta.
Szerző(k): Z. B.A szolgáltatások májusban 4,1 százalékkal, áprilisban szerényebben, 3,7 százalékkal drágultak.
Szerző(k): EconomxMagyarország továbbra is népszerű nyaralóhely az osztrákok körében, akik úgy tűnik, nem tartanak a háborútól, mivel háromnegyedük idén is tervez legalább egy európai utazást. Ausztriában új turistakategória lett a "hőségszökevény”, miközben divatba jött a szállodázás helyett az önellátó, sátoros vakáció.
Szerző(k): T. K.Látványos térképen mutatjuk be, hogy hol tartanak rengeteg autót Európában, hol keveset, illetve a magyarországi adatokat is ismertetjük.
Szerző(k): Sánta AndrásMárcius volt az első hónap 2022 szeptembere óta, amikor az euróövezeti kiskereskedelmi forgalom növekedést mutatott éves összehasonlításban.
Szerző(k): Vermes ÁdámA magyar munkavállalók az EU-s átlagkereset 67 százalékát viszik haza. A KSH szerint a budapestiek keresik a legtöbbet, az országos átlagkereset 1,2 szeresét kapták meg a hó végén 2023-ban.
Szerző(k): Koncsek RitaMárciusban már a negyedik egymást követő hónapban állt a rekordalacsony 6,5 százalékon a munkanélküliségi ráta az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteki jelentése szerint.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraAz Eurostat adatait böngészve nem adhatunk hitelt annak, hogy Románia fejlettebb gazdasággal bírna, mint Magyarország, ahogy annak sem, hogy hazánk megelőzte volna Észtországot.
Szerző(k): Horváth Tibor