A szélsőjobboldali, populista portugál párt bejelentette, hogy belépne a patrióta szövetségbe, a német AfD pedig fontolgatja a lehetőséget.
Szerző(k): B. L.Ma reggeltől Magyarország az Európai Unió soros elnöke, és az ígéretek szerint a kabinet a következő félévet az EU versenyképességének megerősítésére szánja. De heti összefoglalónkból az is kiderül, hogy a miniszterelnöknek nemcsak a kánikula miatt lehet melege, a KSH is besegít ebben.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaÚj, hazafias szövetség jött létre Európában három párt részvételével. Új korszak kezdődik - jelentette ki a Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Bécsben, ahol új európai politikai együttműködést jelentettek be Herbert Kickllel, az Osztrák Szabadságpárt elnökével, valamint Andrej Babis korábbi cseh kormányfővel, az ANO párt elnökével.
Szerző(k): Hercsel AdélÖsszefoglalónkban eloszlatjuk a csúcstisztségviselők körüli homályt, megmutatjuk, mi a szerepük az unióban, illetve hogy a munkájuk pontosan miben áll.
Szerző(k): Balatoni LillaZökkenőkkel startol a magyar soros elnökség, bár még el sem kezdődött. Időpontegyeztetési problémák miatt nem látogatnak Budapestre a bizottsági tagok, és Orbán Viktor sem prezentálhatja a magyar elnökség programját az Európai Parlamentben egyelőre.
Szerző(k): B. L.Ötven-ötven százalék arra az esély, hogy a lengyel Jog és Igazságosság csatlakozna ahhoz a közép-európai pártszövetséghez, amit a magyar miniszterelnök szervez – adta hírül a Politico. Kikből állhatna az új területi alapon szerveződő európai politikai közösség? Milyen esélyei vannak a kezdeményezésnek?
Szerző(k): Tieger EndreAz ECR döntése a románok befogadásáról sírkövet helyez a Fidesz belépésére a frakció olasz társelnöke szerint. Számos párt is tiltakozott a magyar kormánypárt csatlakozása ellen.
Szerző(k): Balatoni LillaSzuverenisták néven jöhet létre új frakció az Európai Parlamentben, amely a Mi Hazánkat is magában foglalhatja, a kormánypártok számára viszont több szempontból sem tűnik jó alternatívának a csatlakozás.
Szerző(k): Vermes ÁdámTizenhárom év után július 1-től újra Magyarország tölti be az uniós soros elnökének tisztségét. Az Economx és az EU Monitor közös sorozatának első részében a magyar elnökség prioritásaival foglalkoztunk, most az elmúlt öt éves ciklus eredményeit és megmaradt feladatait értelmezzük. A zöldpolitikától a migrációig terjedő témákban várható nagy vitákat vizsgáljuk.
Szerző(k): Tieger Endre