Körvonalazódni látszik a mesterséges intelligenciák élete az uniós szabályozások érvényesülése után. A ChatGPT, a Copilot és a Gemini már készen állnak az új világra, az Apple pedig áprilisban tervezi megtenni ugyanezt. A Meta egyelőre hallgat. De miért olyan óvatosak a techóriások? Miféle fékeke és ellensúlyok ölelik körbe a chatbotokat? Magát az egyik MI-modellt „kérdeztük meg” erről.
Szerző(k): Zádori BenceAz Európai Unió állam- és kormányfőinek informális tanácskozásával folytatódott pénteken a diplomáciai nagyüzem a magyar fővárosban, ahol a résztvevők egy időre „elásták a csatabárdot”, és Budapesti Deklaráció néven versenyképességi nyilatkozatot fogadtak el.
Szerző(k): V. G.Donald Trump választási győzelme után fogalmazta meg sommás véleményét a milliárdos Tesla-vezér a berlini koalíció szétesése miatt bajba került Olaf Scholzról. Maga a címzett és a német kormányszóvivő sem hagyta szó nélkül a megjegyzést.
Szerző(k): V. G.A kormányfő rádiós interjújában többek közt kifejtette, nincs többé lidércnyomás, mint ahogy az szerinte utóbbi évek alatt volt. A német kormányválságot sem hagyta szó nélkül.
Szerző(k): Sándor ZoltánSajátos az úti okmányok szabályozása. Míg itthon egy autós az érvényes fényképes jogosítványával is tudja igazolni magát, külföldön ez koránt sincs így. Büntetés is lehet egy ilyen félreértés vége.
Szerző(k): G. É.Több tucat európai ország vezetője találkozik Budapesten, hogy megvitassák Donald Trump amerikai elnökválasztási győzelme utáni legégetőbb kérdéseket. Nem kérdés, hogy republikánus jelölt győzelmének messzemenő következményei lehetnek az egész kontinensre nézve – számol be az Associated Press.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsFémdarabokat találtak Ausztriában több Coca-Cola-termékben. Az osztrák hatóság már értesítette az uniós tagállamokat.
Szerző(k): L. K.Donald Trump visszatérése a Fehér Házba Európát pont akkor érinti, amikor politikai és gazdasági válságát éli. Az EU vezetői abban reménykedhetnek, hogy a következő amerikai elnök nem hajtja végre mindazt, amivel a kampánya alatt fenyegetett. Ám ha megteszi, Európa képes megküzdeni vele.
Szerző(k): L. K.Furcsa belegondolni, hogy miközben az Egyesült Államok választópolgárai a legkülönfélébb egyéni szempontok alapján választják ki a számukra rokonszenves elnökjelöltet, ezek a teljesen szubjektív, a gazdasági racionalitást kevésbé a homloktérben tartott egyéni döntések mennyire kihatnak az olyan, a globális piaci folyamatoknak végletesen kitett országok működésére, mint amilyen hazánk is.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba