Megjelentek a márciusi amerikai inflációs adatok, és szemben a mieinkkel, ahol csak egy nagy csökkenés lenne örömteli, az USA-adat esetében pont az tetszik a befektetőknek, hogy érdemben nem történt semmi.
Szerző(k): Fellegi TamásAz amerikai cégek a koronavírus-járvány kirobbanása óta a legnagyobb profitcsökkenéssel néznek szembe a negyedévben az előrejelzések szerint. A magas infláció felzabálja a marzsokat, a közelgő recessziótól való félelem pedig visszafogja a keresletet.
Szerző(k): EconomxFontos leszögezni, hogy nem lehet összehasonlítani a mai bankrendszert a 2008-as bankrendszerrel, ahogy ma hasonló szintű pénzügyi összeomlástól sem kell tartani – hangsúlyozta Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető kutatója a Napi.hu videó podcastjában.
Szerző(k): Gáll CsongorVisszatért a nyugalom a bankoknál, nem félnek már több csődtől, sok betétes mégis elviszi a pénzét. Az ok: máshol nagyobb hozamot lehet elérni, viszonylag biztonságosan.
Szerző(k): Fellegi TamásAz elmúlt évek legrosszabb hónapját zárhatják az európai ingatlanszektor képviselőinek részvényei. A befektetők nagyon tartanak az európai ingatlanárak esésétől, amelyet a kamatemelések mellett most a bankrendszerben jelentkező zavarok is sújthatnak.
Szerző(k): EconomxKülönös, hogy épp az amerikai államkötvényeken veszített olyan sokat a Silicon Valley Bank (SVB), hogy ez hozzájárult az összeomlásához. Persze a világ legjobb eszközét is meg lehet venni olcsón is, drágán is. Márpedig ha valamit drágán veszünk, majd olcsón kell eladnunk, azon veszítünk.
Szerző(k): Fellegi TamásKét hét leforgása alatt jó tíz százalékkal ugrott meg az arany árfolyama. Nem csak a bakpánik, de a kamatemelési ciklus végének látótávolságba kerülése is fokozta a keresletet. Soha nem látott mennyiségben nyíltak a további áremelkedésre játszó pozíciók.
Szerző(k): EconomxA Gestapo finanszírozásától kezdve a terrorizmus közvetett támogatásán át az orosz oligarchák pénzének nyugatra juttatásáig számos sötét részletre hívta fel a figyelmet Pogátsa Zoltán közgazdász a Deutsche Bank múltjában.
Szerző(k): EconomxVlagyimir Putyin orosz elnök ellen elfogatóparancsot adott ki a Nemzetközi Büntetőbíróság, kínai kollégáját azonban ettől még nyugodtan fogadhatta Moszkvában. A Fed kamatot emelt, az összeomlott Credit Suisse-t pedig a UBS vette át. A hetet az uniós tagállamok vezetői Brüsszelben zárták, egy újabb csúcstalálkozón. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Economx