Vannak jelei a kedvező inflációs fordulatnak és ennek nyomán nőnek az amerikai kamatcsökkentések esélyei. A tőzsdén ez magával hozhatná azt, hogy a nagy technológiai részvények helyett immár más szektorok részvényei is végre bekapcsolódjanak a nagy emelkedésbe.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásÍme a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei, avagy ez történt a Donald Trump elleni merénylet előtt hétfőtől szombatig.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennKedvező inflációs adat látott napvilágot az USA-ban, így úgy tűnik, elhárult az akadálya az amerikai kamatcsökkentési ciklus megkezdésének, ami döntő hatással van sok más jegybank monetáris politikájára, akár az MNB mozgástere is bővülhet.
Szerző(k): Fellegi TamásJó hírek érkeztek az amerikai gazdaságból, ami a magyar deviza árfolyamán is nagyot lendített.
Szerző(k): EconomxReggel még 394,6 forintot kellett adni egy euróért, délelőtt már csak 392,8-at.
Szerző(k): EconomxAz amerikai központi jegybank vezetője úgy gondolja, hogy akkor jöhet el a dollárkamat-csökkentés időpontja, ha tartósnak ígérkezik az infláció enyhülése.
Szerző(k): Gulyas ÁbelIndul a gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban és itt végre kiderülhet, hogy a nagy tech cégeken és az AI őrületen kívül van-e élet a vállalati szektorban. Ha nincs, akkor továbbra is csak fél tucat részvényt lesz érdemes tartani.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásEgyre több elemző állítja: már az idén új történelmi csúcsot érhet el a kriptók királya. Csak nehogy közbejöjjön megint valami.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA felfelé menetelő tőzsdék nem győzték meg az egyik legnagyobb befektetési bank vezető stratégáját. A JP Morgan elemzőcsapata szerint hatalmas a szakadék a részvényárfolyamok és a gazdasági ciklus között, ez pedig nem szokott szépen helyre rázódni. Hatalmas esés jöhet, a részvények értéküknek közel a negyedét is elveszthetik.
Szerző(k): Economx