Recep Tayyip Erdogan török elnök megígérte, hogy megmenti Törökország partjait a tengerben felhalmozódott nyálkaszerű anyagtól, amelyet a meleg időjárás és a vízszennyezés hatására termel egy algafaj. Kutatók szerint katasztrófához vezethet a helyzet, a halászok már most szenvednek tőle, de az élővilágban is pusztulást idézhet elő.
Szerző(k): Szabó DánielA globális felmelegedés 1,5 Celsius-fokban való maximálásával csupán feleannyit emelkedne a század végére a globális tengervízszint a jégtakarók olvadása miatt, mint azt a jelenlegi előrejelzések mutatják - derült ki egy nagyszabású tanulmányból. A kutatók azt vizsgálták, hogy miként fognak reagálni a bolygó fagyott régiói az egyre erősödő üvegházhatásúgáz-kibocsátásra.
Szerző(k): Szász PéterAz elmúlt 20 évben 2019 szeptembere és 2020 október között volt a legmagasabb a permafroszt hőmérséklete a svájci Alpokban - közölte csütörtökön a svájci permafroszt megfigyelő hálózat (PERMOS).
Szerző(k): Szabó DánielA globális felmelegedés miatt a korábban is jó vízellátottságú területek egyre nedvesebbé, a vízhiányos területek pedig egyre szárazabbá válnak - mondta Bozó László, az MTA Víztudományi Program Irányító Testületében is szerepet vállaló akadémikus az mta.hu-n megjelent interjújában, amelyben arról is beszélt, hogy Magyarországot miként érintheti a globális felmelegedés, mire készülhetünk.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA szokásosnál jóval melegebb, a csapadék mennyisége alapján átlagos év volt 2020 Magyarországon – állapította meg az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szerző(k): Rácz GergőA feljegyzések kezdete óta 2020 volt a legmelegebb év Európában, a globális adatok szerint pedig 2016 és 2020 tartja a rekordot - közölte pénteken az Európai Unió Copernicus klímaváltozási szolgálata.
Szerző(k): Domokos LászlóAz elmúlt öt évtized leghidegebb hőmérsékletét mérték Pekingben csütörtök reggel, amikor a hőmérők mínusz 19,6 Celsius-fokot mutattak a kínai fővárosban - adta hírül egy pekingi meteorológiai mérőállomás adataira hivatkozva a Hszinhua kínai állami hírügynökség.
Szerző(k): Csernátony CsabaA már a levegőben lévő szén-dioxid miatt nagyjából 2,3 Celsius-fokkal fog emelkedni a globális átlaghőmérséklet az iparosodás előtti szinthez képest amerikai és kínai kutatók szerint, akik a Nature Climate Change című folyóiratban publikálták tanulmányukat - írta az MTI-re hivatkozva az atv.hu.
Szerző(k): Domokos ErikaA globális éghajlatváltozást erősítő gázok legnagyobb kibocsátói közül egyetlen ország sem teszi meg a folyamat megfékezéséhez szükséges valamennyi lépést - mutatta ki a Germanwatch német nemzetközi környezetvédelmi szervezet hétfőn ismertetett felmérése - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó Dániel