Mivel a koronavírus-járvány miatt bevezetett intézkedések - mint például a csökkentett munkaidő és a home office - sok kis- és középvállalkozásnál (kkv) hatékonynak bizonyultak, így ezek megmaradhatnak a jövőben is - derül ki a K&H friss felméréséből.
Szerző(k): Domokos LászlóMíg globális szinten a koronavírus mellett a munkanélküliség a legfőbb félelme a lakosságnak, nemzetközi összehasonlításban Magyarországon az egyik legalacsonyabb az említése e kettőnek. A magyarok a legaggasztóbbnak az egészségügy helyzetét és a korrupciót tartják, amellyel a felmérésben szereplő országok között magasan az első helyen állnak.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaAz idei év minden szempontból kedvezőtlen volt a hazai gyümölcstermésnek, miközben a koronavírus-járvány okozta válsághelyzet miatt anyagilag is nehezebb helyzetbe kerültek a magyarok. A Napi.hu megbízásából a Pulzus Kutató által készített friss felmérés azt is mutatja, hogy az emberek fele már kevesebb gyümölcsöt tudott csak vásárolni, de vannak azért kivételek.
Szerző(k): Szabó DánielKülönleges korosztály a mai harmincasoké: ők a digitális átmenet generációja - derül ki az UniCredit és a Scales Research kutatásából. A család és a saját ingatlan megléte vagy hiánya óriási vízválasztó a harmincasok között: a generáció egyik fele elégedett, révbe ért, a másik viszont vagy bulizna még tovább, vagy elkeseredett a kilátástalan helyzete miatt, sokan a kivándorlásban reménykednek.
Szerző(k): Herman BernadettJelentősen esett a COVID-járvány csúcsán a magyarok fizetőképessége, ám a gazdaságnak a fő problémát nem ez, hanem a nemzetközi kereskedelem visszaesése okozza. A második negyedévben már láthatóan elkezdődött a gazdaság visszakapaszkodása, de a válság még nem mindenki számára ért véget.
Szerző(k): Rácz GergőMíg áprilisban százból csupán négy cég vezetője várt javulást a következő fél évben, addig most már minden második vállalat optimistán tekint a jövőbe. Jelenleg minden ötödik cég távmunkában dolgozik továbbra is, minden másodiknál pedig hosszú távon megmarad a home office lehetősége - derül ki a Profession.hu friss, 750 hazánkban működő cég helyzetét vizsgáló felmérésének adataiból.
Szerző(k): Szabó DánielAz idei második negyedévében 1352 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére, ami az első negyedévi 1326 forinthoz képest kevesebb mint két százalékos növekedést jelent - derül ki a Trenkwalder csaknem 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzéséből.
Szerző(k): Domokos LászlóA koronavírus-járvány és a nyomában kialakuló gazdasági válság a társadalom és a gazdaság minden szereplőjét rendkívüli kihívások elé állította. E kihívások egyúttal lehetőséget is rejtenek, amelyek hatékony kiaknázásához ismernünk kell erősségeink mellett gyenge pontjainkat is. A versenyképesség szempontjából kiemelt területeket a Magyar Nemzeti Bank kiemelt figyelemmel követi a Versenyképességi Jelentésében, és fejlesztésükre 330 pontban intézkedési javaslatokat gyűjtött össze a Versenyképességi programjában. A nagy nemzetközi versenyképességi rangsorok is igyekeznek mérni és összehasonlítani az országok teljesítményét. Egyik legismertebb közülük az International Institute for Management Development (IMD) által évente publikált Globális Versenyképességi Rangsor. Cikkünkben bemutatjuk Magyarország eredményeit az IMD idei rangsorában, továbbá a jegybank versenyképességi javaslatai mely területeken járulhatnak leginkább hozzá a rangsorban történő feljebblépésünkhöz.
Szerző(k): EconomxÁtlagosan havi 135 ezer forintból kell, hogy megéljen egy magyar nyugdíjas. Ugyanakkor az OTP Öngondoskodási indexe szerint a jelenlegi aktív korosztály mindössze 23 százaléka gondolja úgy, hogy az állami nyugdíj elegendő lesz a megélhetéséhez.
Szerző(k): Domokos László