A Diákhitel Központ partnereként az MBH Bank egy speciális számlacsomagot alakított ki, amelyet július 1-jétől lehet igényelni diákhitel mellé.
Szerző(k): EconomxAz ösztöndíjak mellett a kutatási tevékenység és a felsőoktatási fejlesztések is veszélybe kerültek. Nincs más választás, csak saját magukon tudnak segíteni az egyetemek.
Szerző(k): Horváth BalázsA Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem több, mint száz helyet lépett előre a Quacquarelli Symonds (QS) 2023-as világranglistáján – közölte az egyetem.
Szerző(k): EconomxBár az albérletpiaci főszezon csak pár nap múlva, a ponthatárhirdetéssel indul, mind a keresleti, mind a kínálati oldalon jelentős élénkülés látható. A kereslet április óta 7 százalékkal erősebb a tavalyinál, a kínálat pedig júniusban és júliusban kapott lendületet.
Szerző(k): Varga CsengeEgyre nyílik a bérolló, sokkal többet visznek haza a logisztikai szektorban dolgozók, mint a felsőoktatásban a több diplomával rendelkező oktatók. A Pulzus kutatása szerint a válaszadók több mint fele 10 és 80 százalék között emelné az egyetemi oktatók bérét.
Szerző(k): Koncsek RitaEgy amerikai iskolában a legutóbbi felméréskor még csak a tanulók 14 százaléka tartozott az LMBTQ+ közösséghez, ám a heterók száma azóta negyedével csökkent, a homoszexuálisoké 26 százalékkal, a biszexuálisoké 232 százalékkal nőtt, míg a magukat queernek, aszexuálisnak vagy pánszexuálisnak tartók aránya a nyolcszorosára emelkedett.
Szerző(k): EconomxMagyarország egy összeszerelő műhely lett, mondta a Napi.hu-nak Ábrahám László, az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) elnöke. Kiemelte: ha egy tollvonással rendbe tennék az oktatást, akkor is 8-10 évre lenne szükség, hogy még több mérnök legyen a magyar munkaerőpiacon.
Szerző(k): Koncsek RitaA Neumann János program keretében megújítják a doktori képzéseket a magyar egyetemeken - jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért és innovációért felelős államtitkára.
Szerző(k): Varga CsengeKözzétette az idei felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A listába több magyar egyetem és a bécsi székhelyű CEU is felkerült. A világ legjobbja pedig, mint már tíz éve folyamatosan a Massachussets Institute of Technology lett.
Szerző(k): Economx