Több mint egy évtizede nincs senki Magyarországon, aki hivatalosan megmondhatná, hogy egy műtárgy hamis-e vagy sem. A Belvedere Galéria sem akarja eldönteni az első őszi aukcióján kalapács alá kerülő képek eredeti voltát: szinte jelképes kezdőárakon \"meghatározandónak\" minősített képeket kínál. Egy hétre rá viszont biztos talajról indul egy herendi kollekció tárgyaival.
Szerző(k): Jankó JuditEgry József két badacsonyi pasztellje lett a sztár a Pintér Galéria augusztus 18-i balatonfüredi árverésén.
Szerző(k): Kádár MártaKevés volt a vásárló a tavaszi szezonban a budapesti árveréseken − a galeristákra vár a feladat, hogy meggyőzzék a közönséget: nehezebb helyzetben is van potenciál a magyar műalkotásokban. A műtárgyak piacán, főleg a nemesfém alapúak esetében, szerencsésebb a helyzet, itt az árak felfelé kúsznak.
Szerző(k): Jankó JuditNagynevű gyűjtők is vásárolják képeit, tucatnál több műve van az MNG-ben, egyedül képviseli Európát a jubileumi Pollock-kiállításon, idehaza mégis csak a bennfentesek ismerik a nevét − Fiedler Ferenc hazatalálása még várat magára.
Szerző(k): Jankó JuditEgy józsefvárosi lakásban befalazva találták meg azt a mintegy negyedmilliárd forintot érő Csontváry-festményt, amelyet több más, tízmilliókat értő alkotással együtt még márciusban loptak el egy budai lakásból; a tolvajok előzetes letartóztatásba kerültek - számolt be a nyomozás eredményeiről a Budapesti Rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatója hétfői sajtótájékoztatóján.
Szerző(k): InforádióTöbb magyar festményt loptak el a március 15-i hosszú hétvégén egy ismert magyar műgyűjtő gellérthegyi otthonából, köztük Csontváry Kosztka Tivadar Szerelmesek találkozása című képét (Napi Gazdaság, 2012. március 26.). Az 1902-ben készült festmény a 2006-os téli Kieselbach-árverés sztárja volt, 85 milliós kezdés után 230 millión koppant a kalapács − eddig ez a magyar aukciós rekordár.
Szerző(k): Jankó Judit