Jelenleg az ország földgázfogyasztása naponta 15 millió köbméter, ami télen, mínusz 10 Celsius-fokban úgy 75 millió köbméter. Ezt kell tudni a rendszernek kezelni. A kérdés az, hogy amerre a magyar gázbeszerzés az Oroszország kontra EU gázfeszültségszítás viszonyában jelenleg tart, az hozhatja-e azt az eredményt, amit a politikusok ígérnek. Ezt a témát járja körbe a Napi.hu friss videó podcastja.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA kormány a veszélyhelyzetre hivatkozva a magyar állam felügyelete alá vonhatja a jelenleg a Mol-csoporthoz tartozó FGSZ Földgázszállító Zrt.-t.
Szerző(k): Szabó DánielFolyamatosan csökken az Európába érkező orosz földgáz mennyisége, a Gazprom pedig egyre több országot vág le a tranzitról. Április vége óta eltűnt az oroszországi gázexport 9 százaléka.
Szerző(k): Szabó DánielAzon országok a leginkább veszélyeztetettek, amelyek távol helyezkednek a nyersanyagforrásoktól, és nem rendelkeznek tengerparttal. Ilyen Ausztria, Magyarország, Szlovákia, Csehország, ahol a mostani ellátási helyzetre nem nagyon létezik gyors megoldás - véli Ferencz I. Szabolcs, az FGSZ Földgázszállító Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Szerző(k): Domokos LászlóAz újítások nyomán az ország bármely részén lévő felhasználó ellátható lesz gázzal, függetlenül attól, hogy milyen irányból érkezik a gáz az országba.
Szerző(k): Rácz GergőJóváhagyta a Szerbiából érkező földgázszállítási kapacitás növelését az Energiahivatal. Az orosz gáz Törökország-Bulgária-Szerbia útvonalon érkezik, és a magyar fogyasztók ellátásán túl jelentős mennyiségű tranzitgázt is szállíthat majd.
Szerző(k): Szabó M. IstvánJelentős metánszivárgást mutatnak azok a készült felvételek, melyeket egy nemzetközi éghajlatvédelmi szervezet készített néhány hete Magyarországon. A többségében a Mol telephelyeit szondázó adatgyűjtésről most elkészült jelentésből kiderül, hogy központi szellőző rendszeren keresztül, szelepek mellett szökik-szöktetik a légtérbe a széndioxidnál 84-szer erősebb üvegházhatású metánt.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA Hajdúszoboszló-Endrőd közötti szakaszon gyulladt ki a nagy kapacitású gázvezeték eddig ismeretlen okokból.
Szerző(k): Szabó DánielElkaszálta az unió gázfelügyeleti hatósága azt a magyar törekvést, hogy a romániai fekete-tengeri földgáz ne közvetlenül, hanem Szlovákián át jusson el Ausztriába. Bár most az osztrákok megnyertek egy csatát, a magyar kormány kimondatlan törekvése, hogy régiós gázelosztó nagyhatalom legyen, és meg is kezdődött a helyezkedés, hogy újra nyeregbe kerüljenek.
Szerző(k): Szabó Dániel