Idén nem voltak adottak a feltételek egy újabb hosszú távú bérmegállapodás megkötésére, ugyanakkor 2024-től több jel is arra utal, hogy ismét több évre rendeznék a minimálbér és a bérminimum emelését a szakszervezetek, a munkáltatók és a kormány. Az előrejelzésekből már most látható, menyivel nőhet a minimálbér 2024-ben.
Szerző(k): Nagy KristófNapirendre kerül a jövő év elején az állami közszolgáltató cégeknél a fizetések rendezése, így a munkavállalók nagyobb béremelésre számíthatnak 2023-ban, mint a 2021-ben megkötött bérmegállapodás szerinti 5 százalék – tudta meg a Napi.hu. Az érdekképviseletek szerint az inflációt és a minimálbérek emelkedését figyelembe véve kell rendezni a vasutasok, a buszosok, a postások és a víziközművek dolgozóinak fizetését. Úgy tudjuk, a munkáltatók és a kormány is nyitott a megállapodás felülvizsgálatára.
Szerző(k): Nagy KristófEgy friss kutatás szerint átlagosan 300-399 ezer forint között mozog az elvárt nettó havi fizetés, amivel a munkavállalók többsége elégedett lenne a jelenlegi helyzetben. A bérkérdés mellett a jó munkahelyi közösség számít elsősorban a magyaroknak, de a legfiatalabbak már a cég értékrendjét is mérlegelik az állásválasztásnál.
Szerző(k): EconomxAz évtizedes magasságokba szökő infláció mellett is nőtt 2022-ben a magyar átlagfizetések vásárlóereje. A hazai és nemzetközi adatok ráadásul azt jelzik, hogy idén Magyarország az egyetlen uniós tagállam, ahol még az árak példátlan emelkedése mellett is nőtt a keresetek reálértéke. Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértő, az egykori Nemzetgazdasági Minisztérium a nők munkaerő-piaci helyzete javításáért felelős volt miniszteri biztosa az kereseteket befolyásoló tényezők közül kiemelte a minimálbérek emelkedését, valamint a munkaerőhiányt.
Szerző(k): Nagy Kristóf