Az Y generáció (1980 és 1995 között születettek) 64 százalékával fordult elő az elmúlt egy év alatt, hogy késve rendezte számláit - derül ki az Intrum Justitia európai fogyasztói fizetési jelentéséből.
Szerző(k): EconomxA hazai vállalkozások várakozásait mutató K&H Bank kkv bizalmi index enyhe romlást mutat: kétpontos csökkenéssel jelenleg mínusz11 ponton áll. A cégek leginkább a beszállítók és a hitelkamatok kapcsán számítanak a jelenleginél rosszabb helyzetre a következő egy évben, míg a közterhek és a munkaerőpiac változását pozitívan értékelik.
Szerző(k): EconomxAz idei 2015 harmadik negyedévben 54 százalékot csökkent a felszámolások száma 2014-hez képest. A felszámolások mellett a kényszertörlések és a végelszámolások száma is csökkent - áll a Bisnode elemzésében. A jó hírek ellenére azonban érdemes továbbra is körültekintően eljárni üzletkötés esetén, mivel a Bisnode bedőlési index (a felszámolások és a csődök cégszámhoz viszonyított arány) értéke 2,24 százalék ma Magyarországon.
Szerző(k): EconomxTöbb számlát fizetnek időben a cégek; azok azonban, akik nem tudtak határidőben teljesíteni, többet késtek a fizetéssel - áll a Bisnode elemzésében. Egy év alatt a fizetési feltételek is szigorodtak, így jelenleg 24 napos átlagos fizetési határidő jellemző Magyarországon.
Szerző(k): EconomxE hét végéig kell a tulajdonosoknak befizetniük a földadót az érintett önkormányzatoknak, a részletek azonban máig nem világosak. Míg az agrártárca szerint csak azokra vethető ki az új teher, akik bérbe adják földjeiket, az önkormányzatok ezt máshogy gondolják - írta a Magyar Nemzet.
Szerző(k): EconomxJavult a magyar cégek fizetési fegyelme.
Szerző(k): EconomxJavult a magyar vállalkozások fizetési fegyelme: az első félévben csökkentek a számlafizetési határidők és késedelmek. Vannak azonban olyan iparágak is, ahol továbbra sem árt vigyázni.
Szerző(k): EconomxAmennyiben egy budapesti papíripari cégtől várja számlája kiegyenlítését, ne reménykedjen gyors utalásban – derül ki a Bisnode kutatásából.
Szerző(k): EconomxJelentős számban térnek át az azonnali fizetésre a magyar vállalkozások: a halasztott fizetés és ezzel együtt a szállítói hitelezés hazai gyakorlata jelentősen visszaesett tavalyhoz képest - közölte az Atradius.
Szerző(k): MTI