Jelentős munkaerőhiány hátráltatja a gazdaság teljesítőképességét, mondta Berta Péter, a WHC Csoport ügyvezetője. A vállalatok egyre nyitottabbak a harmadik országból érkező foglalkoztatottak alkalmazására, már kilenc helyett 15 országból érkezhetnek munkavállalók, többek között Brazíliából és Venezuelából is.
Szerző(k): Koncsek RitaA román kormány meghosszabbította az idei év végéig a munkahelyvédelmi bértámogatást, amelyet azok a vállalatok kapnak, amelyeknek a termelése vagy az árbevétele 10 százalékkal csökkent.
Szerző(k): K. Kiss GergelyÁprilisban 176 ezer fő munkanélkülit regisztrált Magyarországon a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), a munkanélküliségi ráta 3,6 százalék.
Szerző(k): Tér DiánaA január-márciusi háromhónapos időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 674 ezer volt, 107 ezerrel több, mint az előző év azonos időszakában. Márciusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 697 ezer fő volt - közölte csütörtökön a KSH. A foglalkoztatottak márciusi létszám a 29 ezerrel volt több, mint az előző hónapban és 81 ezerrel nőtt egy év alatt. A munkanélküliek száma 2022 márciusában 176 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 3,6% volt.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA vártnál kissé jobb lett, de elmaradt az előző havitól a nem mezőgazdasági ágazatokban foglalkoztatottak számának növekedése márciusban az Egyesült Államokban.
Szerző(k): Szász PéterA nagyobb boltok visszatornázták az alkalmazotti létszámot, az eladókét is, a piac viszont a munkaerőhiányt. A foglalkoztatottak száma viszont csökkent, így a kisboltok kerülhettek bajba.
Szerző(k): Molnár CsabaA várt növekedés helyett csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban januárban - közölte az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet.
Szerző(k): Szász PéterA munkanélküliek száma tavaly decemberben 179 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 3,7 százalék volt, míg a 15-74 éves korosztályban 4 millió 688 ezer főt foglalkoztattak - derül ki a KSH friss adataiból.
Szerző(k): Szász PéterA tavaly év végi pesszimizmus után januárban javultak az üzleti és fogyasztói várakozások is; a GKI konjunktúraindexe a tavaly utolsó kéthavi csökkenés után januárban ismét elérte a tavaly novemberi szintjét - adta hírül a GKI Gazdaságkutató Zrt.
Szerző(k): Szabó M. István