A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) szerint a víz kibocsátása nem jelent veszélyt az emberekre vagy a környezetre, a helyi halászok és a szomszédos országok, így Kína is, ellenzik Japán terveit.
Szerző(k): EconomxÉszak-Korea bírálta vasárnap a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséget (NAÜ), amiért hozzájárult Japán azon tervéhez, hogy a Csendes-óceánba engedjék a tönkrement fukusimai atomerőmű tisztított hűtővizét.
Szerző(k): EconomxDél-Koreában ellenőrizni fogják a tengerparti strandok vizének radioaktivitását a nyári vakációk előtt – jelentette be az illetékes tárca miniszterhelyettese Szöulban.
Szerző(k): Varga Csenge12 évvel ezelőtt hatalmas földrengés és szökőár okozta a történelem második legsúlyosabb nukleáris balesetét a Fukusima Daiicsi atomerőműben. Nemcsak a japán erőmű katasztrófájának évfordulója miatt érdemes felhívni a figyelmet a nukleáris veszélyekre, hanem egyúttal a közelmúltban számos riadalmat keltő Európán belüli esemény miatt is.
Szerző(k): EconomxJapán a globális energiaválságban egyre inkább az atomenergiára támaszkodik. A kormány csütörtökön elfogadott irányelve előírja a meglévő reaktorok élettartamának meghosszabbítását az eredetileg megszabott 60 éven túl.
Szerző(k): EconomxTizenegy évvel a fukusimai atomkatasztrófa után Japán hamarosan elkezdi visszaengedni a tengerbe a szennyeződött, majd megtisztított vizet. A helyi halászok közül ennek sokan nem örülnek, pedig úgy néz ki, hogy a lépésnek nincsenek egészségügyi kockázatai - írja az Euronews.
Szerző(k): EconomxIsmét elhalasztották a megolvadt fűtőanyag eltávolításának munkálatait a fukusimai atomerőműből, hogy biztosítsák a várhatóan évtizedekig tartó projekt biztonságát.
Szerző(k): Domokos LászlóA fukusimai katasztrófa miatt bár továbbra is féltérden van a japán atomenergia ipar, most közel áll annak kimondásához, hogy új nukláeris erőművek építhetők az országban - írta meg az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánNem tűnik lehetetlennek az energiafelhasználás 15 százalékos csökkentése rövid idő alatt, amit az EU szeretne, legalábbis Japánban a fukusimai atomerőmű-baleset után meg tudták csinálni.
Szerző(k): Komócsin Sándor