A sérült reaktorok hűtésére felhasznált, sugárszennyezetté vált víz tározókapcitása a végéhez közeledik, így a japán kormány - ha feltételekkel is, de - megadta az engedélyt arra, hogy egymillió tonna szennyezett anyagot a tengerbe engedhessenek a fukusimai atomerőmű közelében.
Szerző(k): Szabó M. IstvánKét tanulmányt is publikált az Energiaklub, az egyik az atomenergia működési anomáliáit, a másik a radioaktív hulladékok kérdését feszegeti.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA fukusimai nukleáris katasztrófa után egy évtizeddel, a törmelékek között találtak az új, nagy méretű részecskékre. A kutatók úgy gondolják, hogy a reaktor építőanyag-maradványaiból és az üzemanyagból elpárolgó céziumból is születhetett a rekordszintű radioaktivitást mutató anyag.
Szerző(k): Szabó M. IstvánTíz éve előbb a tóhokui földregés, majd az ezt követő cunami, végül az ennek következményeként kialakuló nukleáris katasztrófa tette ismertté világszerte Fukusima nevét. A békebeli Japán eddigi legnagyobb iparági rombolásának hatásai és következményei mára elég jól kivehetővé váltak.
Szerző(k): Szabó M. IstvánMasszív, 7-es erősségű földrengés rázta meg Fukusimát.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA japán kormány eldöntötte, hogy az óceánba eresztik a 2011-ben katasztrófát szenvedett fukusimai atomerőmű radioaktív elemeket tartalmazó, már kezelt hűtővizét - jelentette japán médiaközlésekre hivatkozva a Reuters.
Szerző(k): Domokos LászlóMúzeum nyílt Japánban a fukusimai nukleáris katasztrófa bemutatására vasárnap - számolt be az Euronews.
Szerző(k): Domokos LászlóMivel eddig is simán beengedték az élővizekbe a tríciumot a világ atomerőmvei, nem olyan nagy gond, hogy a fukusimai katasztrófa deponált folyadékokat úgy engedik az óceánba, hogy az nem teljeskörűen semlegesített. Ez a japán szakértők érvelése - és ezzel nem csak a helyi halászok nem értenek egyet.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA japán szakértői testület azt állítja, hogy minden lehetőséget megvizsgálva ez volna a legjobb megoldás.
Szerző(k): Szabó M. István