A harmadik finnországi atomerőmű és Paks II. között eddig is voltak párhuzamos jelenségek, de a legújabb csak azt az érzetet erősíti, hogy se itt, se ott nincs minden rendben a projektek körül.
Szerző(k): Szabó M. IstvánÚgy néz ki, hogy a nap és a szél eltemeti a szenet - és idővel (de nem is olyan sokára) az atomenergiát is Japánban. Jelenleg ugyan a szigetországban a legdrágábbak a megújulós beruházások, de látszik már, hogy a piaci igények mellett az energiapolitikában is gyökeres irányváltás jöhet.
Szerző(k): Szabó M. IstvánBudapesten mutatták be a világ friss atomipari jelentését, a politikamentesen, szakmai alapon íródott The World Nuclear Industry Status Reportot (WNISR). Ennek apropóján kérdeztük Mycle Schneidert, a jelentés egyik vezető szerzőjét és szerkesztőjét.
Szerző(k): Szabó M. IstvánÚgy tűnik, nem csupán Magyarországot lehet "következmények nélküli országnak" minősíteni, hanem Japánt is, legalábbis erre utal, hogy felmentették a nyolc évvel ezelőtti katasztrofális balesetet szenvedett fukusimai atomerőművet üzemeltető cég három felsővezetőjét.
Szerző(k): Komócsin SándorTöbb mint egymillió tonna sugárszennyezett vizet gyűjtöttek össze tartályokba a fukusimai atomerőmű 2011-es katasztrófája óta a megrongálódott erőmű hűtőrendszeréből. A tartályok az üzemeltető tájékoztatása szerint 2022-re megtelnek, a radioaktív vizet a Csendes-óceánba kell önteni - írja az atv.hu.
Szerző(k): Szepesi AnitaMiért fognak az atomerőművekhez hasonló utat bejárni a szénerőművek? Miért hívták meg a német környezetvédőket a szénbizottságba? Lehet-e még Merkel a felforgató? Miért kell újraindítani a német energiafordulatot - Martin Kaisert, a Greenpeace németországi vezetőjét kérdeztük.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA Fukusimai atomerőmű egyik pihentető medencéjéből megkezdték a 2011 márciusában összeroncsolódott fűtőanyag kazetták kiemelését – közölte hétfőn az üzemeltető cég, az állami tulajdonú Tepco.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA japán hatóságok engedélyezik az emberek visszatelepülését az egyik olyan kisvárosba, amelyet a fukusimai atomerőműben 2011-ben történt katasztrófa miatt ki kellett üríteni. Pedig a radioaktív sugárzás még mindig sokszorosa a katasztrófa előtti szintnek.
Szerző(k): Komócsin Sándor, Szabó M. IstvánÖt év szabadságvesztés kiszabását kérték japán ügyészek szerdán a 2011-es földrengésben és szökőárban megrongálódott fukusimai atomerőművet üzemeltető Tokió Elektromos Művek (TEPCO) három egykori vezető menedzsere ellen, mert ez utóbbiak nem tudták megakadályozni a nukleáris szerencsétlenséget.
Szerző(k): Szabó Dániel