Amennyiben a Magyarország által az oroszoktól vett gáz ára két hónapos csúszással követi a holland tőzsdei jegyzéseket, akkor az orosz gáz most érkezik a legdrágábban Magyarországra, hiszen a tőzsdei jegyzések augusztusban tetőztek, azóta azonban a piaci árak bezuhantak - írja a G7. Jelenleg a piaci ár ötszörösét fizethetjük.
Szerző(k): Domokos ErikaLengyel mintára olcsóbb energiát biztosítana az érzékeny fogyasztóknak Karácsony Gergely. Ezzel kapcsolatban jövő héten törvényjavaslatot is benyújt, amelyet már elküldött a frakcióvezetőknek.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonAhogy az európai földgázárak is folyamatos csökkenésben vannak az elmúlt két hónapban, úgy a tengerentúli szerződések is 40 százalékkal estek. Mindez alacsonyabb fűtési számlákat jelent az amerikai háztartások számára, és enyhíti az iparra nehezedő jelentős költségnyomást is.
Szerző(k): Szabó DánielA földgázért fizetett ár korlátozására irányuló európai javaslatok képmutatónak nevezet Szaád Al Kaábi katari energiaügyi miniszter a Bloomberg TV-nek adott interjújában.
Szerző(k): Szabó DánielOroszország lesz az energiaválság első áldozata, ugyanis nehezen tudja majd felváltani Európát mint ügyfelet - mondta az Euronews-nak Fatih Birol, a Nemzetközi Energiaügynökség igazgatója.
Szerző(k): Szász PéterÚgy tűnik, Magyarország energetika problémáit már nem lehet azzal a nyelvi készlettel leírni, ami rendelkezésünkre áll, legalábbis erre utal, hogy a technológiai minisztérium vezetője új szót alkotott a helyzet bemutatására.
Szerző(k): Komócsin SándorIpari források szerint több, cseppfolyósított földgázt (LNG) szállító hajó a spanyolországi Cádizi öbölnél horgonyzott le, és az európai gázárak emelkedésére számítva valószínűleg november végéig ott marad. Az elmúlt hetekben jelentősen csökkentek az LNG-árak, de Ázsiába már túl drága lenne áthajózni.
Szerző(k): Szabó DánielFranciaországban sztrájkolnak a finomítókban, Oroszországból pedig már alig érkezik gázolaj Európába, ez pedig dízelhiánnyal fenyeget – véli a spanyol Repsol olajipari cég.
Szerző(k): Szabó DánielNehezen jut dűlőre az Európai Unió egy tervezett gázárplafon bevezetéséről. Az ársapkát a tagállamok közel fele ellenzi, míg a másik felük követeli az Európai Bizottságtól, hogy találjon megoldást a magas energiaárakra. Most Brüsszel ahhoz a Norvégiához fordul, amelyik az EU legnagyobb gázbeszállítója lett. Oslo viszont egyelőre nem áll kötélnek.
Szerző(k): Szabó Dániel