Magyarország földgázellátása továbbra is biztos lábakon áll, a szállítások a szerződések szerint, megfelelő mennyiségben, mindenfajta fennakadás vagy zavar nélkül zajlanak - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken.
Szerző(k): Rácz GergőDrasztikus exportcsökkentésről döntött a Gazprom, ami dominószerűen éri el az európai országokat: Szlovákiába feleannyi gázt küld a cég, de Franciaország sem jut már orosz gázhoz. Korábban Lengyelországot, Bulgáriát és Finnországot teljesen levágták a tranzitról, de már Németország és Olaszország is bajban van.
Szerző(k): Szabó DánielSzlovákiában egyik napról a másikra felé esett az orosz gáz importja, a Gazprom előbb 30 százalékos csökkentésről tájékoztatta a vevőt, majd egyszer csak ennél többel vette vissza szállításait.
Szerző(k): Komócsin SándorAz amerikai Georgiában végeztek egy termelési kísérletet, melyben egy földgáztüzelésű erőművi egység üzemanyagába 1:5 arányban tiszta hidrogént kevertek. A japán fejlesztés bevált, igazolódtak az előzetes várakozások, és mind a japán, mind az amerikai résztvevők máris új célokat tűztek ki maguk elé. Felgyorsulhat az energiaátmenet tempója.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAkkor fogunk leválni az orosz olajról, ha ez a magyar családoknak nem kerül többe.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonJelenleg erre csak rövid ideig képes az ország, ezért is ellenzi a kormány az Oroszországgal szembeni energetika embargót, lévén nincs megfelelő kiváltó lehetőség.
Szerző(k): Rácz GergőA saját szabályai szerint játszik – ezt mondta a Gazprom orosz energiaóriás vezetője a szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon két nappal azután, hogy bejelentették, Oroszország jelentősen csökkentette a gázszállítást Németország irányába az Északi Áramlat-1 vezetékpáron.
Szerző(k): Domokos LászlóLehet, hogy a Kremlben úgy döntöttek, megismertetik Európa lakóval az igazi orosz telet, ugyanis egy szakértői számítás szerint, ha továbbra is korlátozzák a gázszállítást a kontinensre, akkor a tél közepére vagy a végére Európa nyugati fele teljesen kifogyhat az energiatermelésre és bármilyen más célra felhasználható földgázból.
Szerző(k): Komócsin SándorMegkapta az engedélyt a román kormánytól az a vállalat, amely megkezdi a Fekete-tenger feneke alatt lévő földgáz kitermelését. Ezzel egy kicsit javul Románia gázfüggetlensége. A feltárások tovább folynak a térségben.
Szerző(k): Komócsin Sándor