Jelentős problémát okozhat a mostani kilencedik osztályosoknak bekerülni a felsőoktatásba, mivel 2020-tól csak nyelvvizsgával lehet felvételt nyerni egyetemre vagy főiskolára, erre azonban a középfokú oktatás nem nyújt megfelelő felkészítést - idézi az Inforádió weboldala Rozgonyi Zoltánt, a Nyelvtudásért Egyesület vezetőjét.
Szerző(k): InforádióBudapesti Gazdasági Egyetem (BGE) néven működik tovább 2016. január 1-jétől a korábbi Budapesti Gazdasági Főiskola. Ezzel az ország legnagyobb, mintegy 16 000 hallgatót képző alkalmazott tudományok egyeteme jött létre.
Szerző(k): EconomxA családi átlagjövedelem százalékában számolva a világon Magyarországon a legmagasabbak a tanulással kapcsolatos díjak – állítja az Expert Market.
Szerző(k): Barabás T. JánosAz európai országokban riasztó méreteket öltött a korrupció a felsőoktatásban - derült ki egy nemrégen készült reprezentatív felmérésből. Magyarország a középmezőnyben végzett, megelőzve Németországot és Csehországot is.
Szerző(k): EconomxIsmét a Semmelweis Egyetem áll az élen a felsőoktatási intézmények között a HVG legújabb rangsorában.
Szerző(k): Inforádió, MTIJövőre és 2017-ben évente mintegy 18 milliárd forintot terveznek \"az elrontott felsőoktatási ppp-konstrukciók\" kiváltására, amivel jelentős megtakarítások érhetőek el az intézmények üzemeltetésében - közölte Palkovics László csütörtöki online fogadóóráján. A felsőoktatási államtitkár jelezte: ezen kiváltások egy része a struktúraváltás révén válik lehetővé.
Szerző(k): MTITöbb nagy felsőoktatási intézmény szerkezete megváltozik a jövőben. Egyeseket szétdarabolnak, másokat pedig összevonnak, hogy hatékonyabban működjenek. A felsőoktatási államtitkár elmondta: a rektorok, hallgatók és szakértők még a nyáron kidolgozzák középtávú közös koncepciójukat, fenntartói döntés pedig augusztus végén lesz. Az új intézményi struktúrának jövő szeptemberig kell létrejönnie - hangsúlyozta Palkovics László az Inforádiónak.
Szerző(k): InforádióNagyot nőtt az elvándorlási kedv: egy felmérés szerint a mai egyetemisták, főiskolások 63 százaléka szeretne rövid ideig külföldön dolgozni, 52 százalék hosszabb távon, míg 37 százalék akár végleg letelepedne másik országban.
Szerző(k): EconomxÚj fizetős üzleti iskola indulhat a fővárosban, így belátható időn belül konkurenciát kaphat az IBS és a CEU Business School is, erről tanúskodik egy Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat - írja a Világgazdaság.
Szerző(k): MTI-Eco