Az elmúlt évek válságai újra előhozták a G20 csúcs kapcsán a már Marx óta örökzöld kérdést: nem kellene a nagyon gazdagokat alaposabban megadóztatni?
Szerző(k): Fellegi TamásHszi Csin-ping legutóbb tavaly novemberben, a G20-ak Balin tartott csúcstalálkozóján találkozott az amerikai elnökkel. Vlagyimir Putyin már bejelentette, hogy nem utazik Újdelhibe, helyette Szergej Lavrov külügyminisztert küldi.
Szerző(k): EconomxA csúcstalálkozót Indiában tartják, ahol igen gyakori vendégek a majmok. Több mint 30 embert béreltek fel, akiknek az lesz a feladatuk, hogy elijesszék az állatokat a G20-ról.
Szerző(k): EconomxA világ gazdaságilag legfejlettebb 20 országát tömörítő G20-csoport nem tudott megállapodni szombaton indiai találkozóján a fosszilis üzemanyagok fokozatos kivezetéséről több olyan tagország ellenkezése miatt, amelyeknek jelentős bevétele van ilyen üzemanyagok exportjából.
Szerző(k): EconomxFebruárban átlagosan 8,8 százalékra lassult a fogyasztói árak éves szintű növekedése a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) tartozó országokban a januári 9,2 százalékról. Ehhez képest viszont az élelmiszer- és energiaárak nélkül maginfláció gyorsulásával számoltak.
Szerző(k): Varga Csenge„Megpróbáljuk megállítani a háborút. Azt a háborút, amit ellenünk indítottak el, ebben felhasználva Ukrajnát” – ezt egy Újdelhiben tartott konferencián Szergej Lavrov orosz külügyminiszter közölte.
Szerző(k): Hercsel AdélKéptelenek megállapodni a G20-as országok abban, hogyan nevezzék az orosz-ukrán konfliktust. Két napig vitatkoztak azon, hogyan írják le, mi történik Ukrajnában.
Szerző(k): Varga CsengeAntony Blinken amerikai külügyminiszter az indiai G20-csúcstalálkozó alkalmával rövid időre találkozott Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel. Ez volt az első ilyen alkalom az ukrajnai orosz invázió kezdete óta.
Szerző(k): Horváth TiborA világ legbefolyásosabb országait tömörítő G20 csoport állam- és kormányfőinek tanácskozása várhatóan olyan dokumentumot fogad el, amely egyértelművé teszi, hogy a részt vevők elfogadhatatlannak tartják az Ukrajna ellen az év elején indított orosz katonai támadást, amely súlyos zavarokat okoz a világgazdaságban. Kína és India eddig nem ítélik el egyértelműen az orosz agressziót, de nem is álltak ki Oroszország, az orosz vezetés mellett.
Szerző(k): Komócsin Sándor