Végéhez közeledhet a németek kivárásra játszó politikája az ukrán konfliktusban. Olaf Scholz az Egyesült Államokba látogatott, hogy biztosítsa szövetségeseit Németország elkötelezettségéről. Eközben elődjét újabb gázüggyel bízza meg régi jóbarátja, Putyin.
Szerző(k): Sasvári MarcellMegugrott tavaly a földgáz és a kőolaj exportjából származó orosz bevétel - írta meg az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA héten Magyarország elkezdett földgázt pumpálni Ukrajnába. Az Oroszországgal való konfliktusuk miatt változott meg az, hogy Ukrajna ahelyett, hogy küld, földgázt fogad a magyar féltől.
Szerző(k): Szabó DánielPapíron nincs szüksége a már leszerződött mennyiségnél több orosz gázra Magyarországnak, de akkor mégis miért és mire kért Orbán Viktor Moszkvában plusz egymilliárd köbmétert? A kedden megtartott újabb Putyin-Orbán találkozó után elhangzott, hogy ez ügyben még tárgyalások lesznek, de a gázipari és gázkereskedői közeg ennél jóval többre volna kíváncsi. Máris megindultak a találgatások.
Szerző(k): Szabó M. IstvánKritikus szintre, 37 százalékra süllyedt a németországi földgáztárolók töltöttsége - jelentette kedden a Handelsblatt. A készletezés már a fűtési szezon őszi kezdete előtt jelentősen elmaradt a 85 százalék körüli hosszú távú átlagtól. A kormány szerint új szabályokat kell kidolgozni, hogy mindig legyen elegendő gáz a tárolókban.
Szerző(k): Domokos ErikaAz orosz Gazprom gázexportja a FÁK-országokon kívül az egy évvel korábbinak csaknem a felére esett idén januárban, amikor történelmi csúcsra, ezer köbméterenként ezer dollár fölé emelkedett az energiahordozó szerződéses ára - írja az MTI a TASZSZ hírügynökségre hivatkozva.
Szerző(k): Domokos ErikaLehet, hogy az oroszok betartottak az európai gázpiacon, és hogy a magyar lakossági fogyasztókat továbbra is a rezsicsökkentés védi a piaci árakkal való szembesüléstől, de az egyébként elszabaduló áraknak nem az oroszok és nem is a magyar lakosság az igazi nyertese, hanem az extra-exportra kényszerített Norvégia - többek közt ez derül ki az energiahivatal friss gázmonitoringjából.
Szerző(k): Szabó M. IstvánVlagyimir Putyinnak, Oroszország államfőjének belátható időn belül döntenie kell arról, lehetővé teszi-e két állami energetikai óriásvállalat versenyzését a nemzetközi földgázpiacon. A gond az, hogy a két céget két legrégebbi szövetségese vezeti.
Szerző(k): Komócsin SándorA Nemzetközi Energiaügynökség vezetője azzal vádolja Moszkvát, hogy politikai célokból szándékosan korlátozza Oroszország gázszállításait Európába. Ez az első eset, hogy nem szakértők fogalmaznak meg ilyen találgatásokat, hanem egy jelentős nemzetközi intézmény első embere lép fel lényegében az európai gázfogyasztók érdekeinek védelmében.
Szerző(k): Komócsin Sándor