Gyengülő forint, kétszámjegyű infláció, csökkenő reálbérek és gazdasági recesszió – erre számít a GKI Gazdaságkutató Intézet az év második felében. A magyar gazdaság 0,5 százalékos visszaesését prognosztizálják, de nem tartják kizártnak az ennél nagyobb mértékű csökkenést sem.
Szerző(k): Horváth BalázsA GKI felmérése szerint a korábbinál óvatosabbak a lakosság lakásvásárlási tervei, amelyek áprilisban ugyan élénkültek picit, de az egy évvel korábbitól még így is elmaradnak.
Szerző(k): EconomxJelentősen csökkent a családok körében a lakásfelújítási és korszerűsítési láz az Otthonfelújítási program 2022. december 31-i lezárultát követően - állapította meg a GKI Gazdaságkutató Zrt. felmérése.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsAz üzleti szektoron belül az ipari és szolgáltató cégek várakozásai jelentősen javultak, az építőipar és a kereskedelem várakozásai viszont érezhetően romlottak – derül ki a GKI konjunktúraindexéből.
Szerző(k): EconomxJóval kisebb volt a béremelkedés, mint a statisztikai adatok mutatják. Ha más módszertan alapján számolunk, a bruttó átlagkereset tavaly bruttó 404 ezer forint lehetett, hívja fel a figyelmet GKI Gazdaságkutató Zrt.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsAz átlagkeresetek tekintetében az Európai Unió utolsó három országa között van Magyarország – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. adataiból. És a helyzet 2010-hez képest tovább romlott, mivel az euróban számolt keresetek esetében a 21. helyről a 23. helyre csúsztunk vissza.
Szerző(k): EconomxMilyen rezsiemelkedés? A magyarok közel négyötöde nem tapasztalta, hogy nagy mértékben nőtt volna a rezsiköltsége a tavalyi év azonos időszakához képest. Még a "baloldali" választók több mint kétharmada is így gondolkodik. Legalábbis a Nézőpont Intézet mérése szerint. A GKI számai teljesen mást mutatnak: a magyarok 60 százaléknak nőtt a rezsije.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsEgy friss elemzés szerint szakemberek a vidéki ingatlanok piacán csökkenő árakra számítanak, a fővárosban stagnálást vagy minimális árcsökkenést prognosztizálnak, a panellakások pedig állítólag tartani fogják értéküket.
Szerző(k): Koncsek RitaJelentősen nőtt a bevallott tőkejövedelmek (például céges osztalékból, befektetésből vagy árfolyamnyereségből származó jövedelmek) nagysága tavaly Magyarországon, 2300 milliárd forintra az előző évi 1800 milliárd forintról. Az egy tőkésre jutó nettó jövedelem 7,7 millió forint volt; a települések közt Felcsúton volt a legmagasabb az egy lakosra jutó tőkejövedelem, 14 millió forint - számolta ki a GKI.
Szerző(k): Domokos Erika