Az Egyesült Államok kormánya felmondta a Magyarországgal 1979-ben kötött, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló nemzetközi szerződést. Ennek rendelkezései 2024. január 1-jétől nem lesznek alkalmazandóak, ami kihatással lehet a magyar és amerikai cégek, valamint magánszemélyek a két ország határain átnyúló tevékenységeire és befektetéseire. Ettől az időponttól az USA-ból származó kamatot, jogdíjat és osztalékot 30 százalékos amerikai forrásadó terhelheti - írja kommentárjában a PwC Magyarország.
Szerző(k): Domokos ErikaAz energiaellátás bizonytalanságai, a megemelkedett energiaárak és az infláció veszélyezteti az európai gazdaságok rendes működését, az energiatározók feltöltése ezért kulcskérdés lesz a következő hónapokban - jelentette ki a Varga Mihály pénzügyminiszter Brüsszelben, az Ecofin ülését követően.
Szerző(k): Szász PéterA helyreállítási alapról való megegyezés már csak az Európai Bizottságon múlik, miután a kormány elfogadta a bizottság álláspontját a vitás kérdésekben - mondta el Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az állami rádióban.
Szerző(k): Domokos ErikaAz Egyesült Államok felmondta a hazánkkal 43 éve megkötött, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodást. A tegnapi amerikai bejelentésre reagált a magyar külgazdasági miniszter.
Szerző(k): Rácz GergőAz amerikai pénzügyminisztérium pénteken közölte, hogy felmondja a Magyarországgal kötött 1979-es adóegyezményt, miután a magyar kormány megvétózta az Európai Unió új, 15 százalékos globális minimumadójának bevezetését - adta hírül a Reuters.
Szerző(k): Domokos ErikaA jelenlegi súlyos gazdasági környezetben a termelő vállalatok adóterheinek növelése tovább rombolná Európa versenyképességét és munkahelyek tízezreit sodorná veszélybe - véli Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter.
Szerző(k): Domokos LászlóHiába a Gazprom ellátáskorlátozásai miatt kirobbanó energiaválság az Európai Unióban, a hétvégi uniós csúcson az Orbán Viktor vezette magyar kormánynak más kérdések miatt is nekifeszülhetnek. A multinacionális vállalatokat sújtó globális társasági adó rendszerének megvétózása miatt kemény pillanatok várhatnak a budapesti kabinetre.
Szerző(k): Szabó DánielSürgősséggel vette napirendre az Európai Parlament, hogy Magyarország múlt héten megvétózta a leggazdagabb cégeket terhelő globális minimumadót. A francia elnökség szerint 26 tagállam is bevezetheti ezt az adónemet, kihagyva Magyarországot - írja a hvg.hu.
Szerző(k): Szász PéterAz Európai Unió tagországainak pénzügyminiszterei nem tudtak megegyezése jutni a 15 százalékos globális minimumadóról, ugyanakkor elfogadták az eurócsoport ajánlását, hogy Horvátország csatlakozzon az euróövezethez január elsején.
Szerző(k): Rácz Gergő