Margrethe Vestager az Európai Bizottság digitális korszakért felelős ügyvezető alelnöke kedden találkozik Janet Yellen amerikai pénzügyminiszterrel, hogy az európai digitális adóról és a tervezett globális társasági minimumadóról egyeztessenek.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaCsütörtökön 130 ország (és egyedi jogállású autonóm terület) elfogadta a Joe Biden amerikai elnök által kezdeményezett globális társaságiadó-minimumról szóló javaslatot. Összesen három kivétel maradt: Észtország, Írország és Magyarország. Mivel az EU-n belül egyhangú szavazáson dőlhet el egy egységes adóirányelv kidolgozása, az Orbán Viktor miniszterelnök vezette kormány ismét vétózhat. Ez viszont csak minden bizonnyal hátráltathatja az amerikai terv megvalósulását, megakadályozni nem tudja. Washington viszont nem biztos, hogy ezt annyiban hagyja.
Szerző(k): Szabó Dániel130 ország támogatja Amerikát a globális minimumadó bevezetésében, aminek eredményeképpen világszinten egységesítenék a globális vállalatok megadóztatásának lehetőségeit és kereteit - írja a Portfolio.
Szerző(k): Szász PéterMiközben a világ nagy gazdaságai erősen támogatják a globális társasági adó 15 százalékos kulcsát és bevezetését, addig a magyar kormány erősen ágál ellene. Izer Norbert adóügyi államtitkár a terület magyar szakértőivel konzultálva azt állítja, hogy ez versenyképességi hátrányt okozhat Magyarországnak és az EU-nak is. Egy közvélemény-kutatás alapján viszont a magyar lakosság egyetértene azzal, hogy a multik fizessenek többet.
Szerző(k): Szabó DánielA miniszterelnök szerint méreg a magyar gazdaságnak, ha bevezetik a Joe Biden amerikai elnök által propagált globális 15 százalékos társaságiadó-minimumot. A Pulzus Kutató és a Napi.hu legfrissebb közvélemény-kutatása szerint viszont kétharmados támogatottsága van a multinacionális vállalatokra kivetendő adónak: 62 százalék szerint ez a fair adózáshoz vezető út lépése, de 7 százalék ennél is magasabb kulcsot akar.
Szerző(k): Szabó Dániel