Az ősszel meghozhatják azokat a jogszabályokat, amelyek lehetőséget adnak a génmódosításmentes (GMO-mentes) agrár- és élelmiszeripari termékek megjelölésére - közölt Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) parlamenti államtitkára.
Szerző(k): MTI-EcoElkezdődnek a genetikailag módosított szervezetektől (GMO) mentes élelmiszerekről és takarmányokról szóló európai uniós tárgyalások - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) kedden az MTI-vel.
Szerző(k): MTIGMO-val (genetikailag módosított szervezetek) szennyezett kukorica vetőmagot találtak egy kecskeméti cég által rendelt szállítmányban, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hatóság (Nébih) a 10 millió forint értékű készletet zárolta és megsemmisíti - jelentette be Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter.
Szerző(k): MTITíz új genetikailag módosított organizmust (GMO) tartalmazó növény élelmiszeripari és takarmányozási felhasználását hagyta jóvá pénteken az Európai Bizottság.
Szerző(k): MTI-EcoHivatalosan is elfogadta hétfőn az Európai Unió Tanácsa azokat az új szabályokat, amelyek lehetővé teszik, hogy minden uniós tagállam maga döntse el, hogy engedélyezi-e a területén a genetikailag módosított organizmusok (GMO) köztermesztését.
Szerző(k): Inforádió, MTIVeszélyeztetik Magyarország génmódosítás-mentességét a transzatlanti szabadkereskedelmi egyezmények a Magyar Természetvédők Szövetsége, a Greenpeace és a Védegylet szerint.
Szerző(k): MTIA takarmányozásra használt import szójára is kiterjesztené egyebek mellett a kormányzat a génmódosítási tilalmat. A tudományos akadémia InfoRádió által felkeresett tagja szerint azonban Magyarország versenyhátrányba kerülhet a szomszédos országokkal szemben a GMO-mentességgel.
Szerző(k): InforádióGénmódosítás-mentes (GMO-mentes) tej, hús és tojás előállítására készül Magyarország, az ehhez szükséges első lépéseket a tej esetében már meg is tették - jelentette be a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a Mezőfalvai Zrt.-nél tartott csütörtöki sajtótájékoztatón.
Szerző(k): MTI-Eco, InforádióTavasszal lép majd hatályba az az új uniós jogszabály, amelyet kedden fogadott el az Európai Parlament (EP) strasbourgi plénuma, és amely gyakorlatilag minden tagállam számára lehetővé teszi, hogy meghatározott indokokra hivatkozva, saját hatáskörben tiltsa meg az uniós szinten egyébként engedélyezett génmódosított organizmusok (GMO) köztermesztését saját területükön.
Szerző(k): MTI