Komoly kockázatokat jelent a magyar lakosság számára az atomtörvény módosítása, amelyet tavaly decemberben szavazott meg a parlament - figyelmeztet az Energiaklub. Az új magyar nukleáris szabályozás a civilek szervezetek szerint sérti a nemzetközi egyezményeket.
Szerző(k): EconomxMa hatályba lépett a Párizsi Megállapodás, amely azt a célkitűzést erősítette meg, hogy a Föld légkörének felmelegedését a kötelezettséget vállaló 195 ország 2 Celsius-fok alatt tartja az iparosodás előtti mértékhez képest, és folytatja az arra irányuló erőfeszítéseket, hogy a felmelegedés csak 1,5 fokos legyen.
Szerző(k): MTIAz Energiaklub és a Greenpeace fellebbezést nyújtott be Paks 2 környezetvédelmi engedélye ellen. A kiadott engedély alapjául szolgáló környezeti hatástanulmány ugyanis több ponton hiányos. Nem ad választ arra, mi történne súlyos baleset esetén, hol tárolnák véglegesen a kiégett fűtőelemeket, illetve hogyan hatna az erőmű hőterhelése a Duna élővilágára - hívja fel a figyelmet közleményben az Energiaklub.
Szerző(k): EconomxA Greenpeace megbízásából készült friss közvélemény-kutatás szerint a budapestiek 81 százaléka azt szeretné, hogy a tervezett múzeumok ne a Városligetben, hanem zöldterületeket nem veszélyeztető helyszíneken kapjanak helyet.
Szerző(k): EconomxAz Európai Unió és az Egyesült Államok között formálódó szabadkereskedelmi egyezmény (TTIP) a jelenlegi formájában menthetetlen, az Európai Bizottságnak el kell ismernie, hogy hibázott és újra kell kezdenie a tárgyalásokat - hangoztatták a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet képviselői hétfőn Berlinben a TTIP-ről folytatott tárgyalásokról megszerzett titkos dokumentumok bemutatóján.
Szerző(k): MTIA Greenpeace Magyarország szerint a Paks 2 beruházása csak állami támogatással tudna megépülni, a projekt több ponton is uniós jogot sért, és megvalósulás esetén korlátozná a szabad versenyt mind a magyar, mind az uniós villamosenergia-piacon. A szervezet azután jelentette ki ezt hétfőn, hogy benyújtotta a paksi beruházással kapcsolatos hivatalos véleményét az Európai Bizottság (EB) versenypolitikai főigazgatóságának.
Szerző(k): Inforádió, MTIA paksi bővítés környezetvédelmi engedélyezésének felfüggesztésére kéri a Baranya Megyei Kormányhivatalt a Greenpeace Magyarország, a szervezet szerint ugyanis több olyan vizsgálat is folyamatban van, amelyek alapvetően befolyásolhatják az engedélyeztetést, három ügyben az Európai Bizottság, egy továbbiban pedig a Nemzeti Adatvédelmi és Információs Hatóság vizsgálódik.
Szerző(k): MTIA kormány állítsa le az állami földvagyon kiárusítását, mert tönkre teszi a vidéki gazdálkodókat és az ország vagyonát is megkárosítja, az állami földek ugyanis nem a kormány, hanem az ország tulajdonát képezik - mondta a Greenpeace agrárkampány-felelőse a Földművelésügyi Minisztérium (FM) épülete előtt tartott sajtótájékoztatón Budapesten, hétfőn.
Szerző(k): MTIÉrdemi tárgyalás nélkül függesztette fel kedden az ügyben eljáró bíróság a magyar állam nevében eljáró Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) által a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ és a Greenpeace Magyarország ellen indított pert.
Szerző(k): MTI, Economx