Miért fognak az atomerőművekhez hasonló utat bejárni a szénerőművek? Miért hívták meg a német környezetvédőket a szénbizottságba? Lehet-e még Merkel a felforgató? Miért kell újraindítani a német energiafordulatot - Martin Kaisert, a Greenpeace németországi vezetőjét kérdeztük.
Szerző(k): Szabó M. IstvánTavaly már adott ki engedélyeket az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) Paks II.-vel kapcsolatban, de azok egyike sem kapcsolódik az erőmű valódi építéséhez. Az érdemi engedélykérelmek még el sem készültek, így borítékolható a további csúszás is.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz Európai Unió vezető szervei egyetértenek abban, hogy soha nem látott mértékben csökkenteni kell az egyszer használatos műanyagok mennyiségét. 2021-től be is tiltanák azok használatát - feltéve, hogy helyettesíthetők.
Szerző(k): Szabó M. IstvánHétmilliárd euró. Ennyit kell összerakni a németországi Greenpeace Energy vezetésével induló projektbe, hogy környezetileg, társadalmilag, energetikailag kiváltható legyen az egyik legszennyezőbb német szénerőműves érdekeltség. Az összegben a RWE Észak-Rajna Vesztfália régiójában működtetett lignitbányáinak és szénerőműveinek megszüntetése jelenti a kisebb költséget.
Szerző(k): Szabó M. IstvánFelfújható atomhulladékos hordóval tiltakozott a Greenpeace környezetvédelmi szervezet Paks 2 építése ellen.
Szerző(k): Domokos ErikaNégy évvel a Paks 2 megépítéséről szóló magyar–orosz államközi szerződés aláírása után a magyar lakosság nagy többsége, 61 százaléka továbbra is ellenzi az atomerőmű-bővítési projektet – derül ki a Greenpeace Magyarország Paks II-vel kapcsolatos országos, reprezentatív közvélemény-kutatásából.
Szerző(k): Domokos LászlóRákkeltő anyagokkal szennyezett talajt és mérgek által veszélyeztetett ivókutakat tár fel a Greenpeace Magyarország a Mérgezett örökségünk című jelentésük 2. kötetében. A jelentésbe olyan közismert hazai cégek, ipari létesítmények is szerepelnek, mint például a Borsodchem, a Dunaferr vagy az Alkaloida tiszavasvári üzeme, ahol a mai napig folyik a termelés, anélkül hogy a múltbeli szennyezések teljes kármentesítése befejeződött volna - olvasható a greenfo.hu zöld portálon.
Szerző(k): Szepesi AnitaA 28 romániai széntüzelésű erőműnek több mint a fele környezetvédelmi engedélyek, illetve a legalapvetőbb, a szennyés mértékét elfogadható szintre mérsékelni képes fejlesztések hiányában üzemel - állította a Greenpeace egy, a napokban megjelent jelentésében.
Szerző(k): Domokos LászlóA magyarok többsége, még a Fidesz-szavazók is a megújuló energia használatára voksolnak, csak egy kis részük választja az atomenergiát. Az utóbbi népszerűsége egy év alatt az állami kampányok ellenére csökkent.
Szerző(k): Domokos Erika