Vizsgálatakor talált bőven kivetnivalót abban a Gazdasági Versenyhivatal, ahogy az úgynevezett zöld termékeket gyártó és fogalmazó hazai cégek kommunikálnak a környezetbarátként hirdetett termékekről.
Szerző(k): Varga CsengeA fenntartható befektetési alapok címkézésére vonatkozó európai uniós szabályok szigorításra szorulnak, hogy elkerülhető legyen a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséhez hozzájárulni kívánó befektetők „zöldmosása” – közölte a francia AMF piacfelügyeleti hatóság, miközben egyre nagyobb aggodalomra ad okot az ESG-szabályozás alkalmazása is.
Szerző(k): EconomxA greenwashing jelenségre hívta fel a figyelmet António Guterres, az ENSZ főtitkára, felszólítva a cégeket, hogy 2023 végéig tegyenek közzé hihető és transzparens zérókibocsátási terveket. Guterres szerint egész életében nem volt annyira elkeserítő a globális helyzet, mint most.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA tavalyi, Glasgowban rendezett ENSZ-klímacsúcson még ott volt, az idei fórumon, az Egyiptomban rendezendő COP27-en azonban nem lesz ott a világ egyik leghíresebb klímaaktivistája. A még mindig csak 19 éves svéd Greta Thunberg az egész találkozót zöldmosásnak titulálja.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA tudatos fogyasztók táborának erősödésével párhuzamosan egyre több céget érhet a greenwashing, azaz a „zöldre mosás” vádja: a legújabb esetben a holland versenyhivatal kifogásolta a Decathlon és a H&M fenntarthatósággal kapcsolatos kereskedelmi gyakorlatait. Az ehhez hasonló vizsgálatok hazánkban is megszaporodhatnak, hiszen a nemzetközi és hazai hatóságok fokozott érdeklődést mutatnak a különböző zöld állítások vizsgálata iránt.
Szerző(k): Molnár CsabaGreenwashing, környezetszennyezés vagy fenntartható megoldás az elmúlt időszakban egyre több helyen bevezetett repohár? Miért jó vagy nem jó a repohár? Az kétségtelen, hogy focipályára dobva kisebb sérülést okozhat, mint az üvegpohár, a rendszerből azonban csak a pénzkinyerés látszik igazán.
Szerző(k): Molnár Csaba