A munkavállaló okozhat kárt gondatlanságból, súlyos gondatlanságból, és szándékosan, de minden esetet egyedileg kell vizsgálni. A kleptománia pedig nem munkajogi kategória – mondta el a Napi.hu-nak a munkajogász.
Szerző(k): Drávucz PéterEgyelőre nem nálunk, hanem Franciaországban elégelték meg a helyzetet egy közúti baleset után, olyannyira, hogy törvényi változtatást hoznak.
Szerző(k): EconomxOkos megoldásokkal próbálnak spórolni a Balaton-parti szállást keresők, akik kevésbé részesítik előnyben a drága szállodákat, avagy ezek voltak az olvasóink által legkedveltebb cikkeink a héten.
Szerző(k): EconomxSzeptember 1-től egyszerre nőnek a szabálysértési, a helyszíni és a közigazgatási bírságok a közúti közlekedés szabályszegői ellen.
Szerző(k): EconomxAz illegális gyorsulási versenyek egyik gyakori helyszínén rongálták meg a sebességmérőket a fővárosban.
Szerző(k): Hercsel AdélA szlovák Liptószentmiklóson 50 kilométer/óra helyett 118-cal hajtott egy rolleres. A helyi szervek közigazgatási eljárásban intézik a 43 éves férfi ügyét.
Szerző(k): EconomxA Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtótájékoztató keretein belül ismertette az Árpád hídon történt tragikus baleset körülményeit, amely egy szabályosan közlekedő, vétlen huszonéves kerékpáros tragikus halálát okozta.
Szerző(k): Hercsel AdélMiközben Magyarországon maximum 300 ezer forintos bírság szabható ki gyorshajtásért, a finneknél olyan is megesik, hogy több mint 45 millió forintos bírságot kell kifizetni valakinek. Ehhez persze az is kell, hogy piszok jól keressen – Finnországban ugyanis jövedelemtől függ, mennyit kell kicsengetni egy-egy sebességhatár-átlépésért. A norvégoknál 110 kilométer/óra a maximum, és a túl lassú sofőröket is büntetik, az olaszok pedig szintén alaposan megsarcolják a gyorshajtókat.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA főpolgármester Facebook-posztban fejezte ki részvétét a balesetben elhunyt kerékpáros családjának és emlékeztetett, a Fővárosi Közgyűlés pár napja fogadta el Budapest közlekedésbiztonsági stratégiáját.
Szerző(k): Economx