Komoly fejfájást okozhat a koronavírus-járvány elleni küzdelemben az, hogy sok helyen pont az egészségügyi dolgozók szkeptikusak a vakcinával szemben.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásNem rózsás a helyzet a koronavírus ellen rendelkezésre álló vakcinák mennyiségét illetően - nyilatkozta a német BioNTech cég két vezetője, Özlem Türeci és Ugur Sahin pénteken a Der Spiegel című német lapnak. Január végén dől majd el, képesek lesznek-e új partnert találni az előállításra, és mennyivel több adagot tudnak majd gyártani - írja az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaA Richter és a Mithra a mai napon bejelentették, hogy licensz és szállítási megállapodást kötöttek egy kombinált fogamzásgátló értékesítéséről Latin-Amerika kulcsfontosságú piacaira. Az új orális fogamzásgátló készítmény jelölt természetes eredetű, natív ösztrogénje szelektíven hat az egyes szövetekben és ehhez járulnak hozzá a drospirenone további előnyös tulajdonságai - közölte a Richter.
Szerző(k): Szepesi AnitaOlyan kiváló negyedévet tudhatnak maguk mögött a magyar tőzsde nagyágyúi, amire ritkán volt példa az elmúlt tíz évben. A látványos talpra állás után nem csoda, hogy száguld a BUX index, kérdés, hogy a mostani járványhullám mekkorát üt majd rajtuk
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásNagyon szeretik az amerikai választások eredményét az amerikai technológiai cégek befektetői. Kicsi az esélye a szenátusi demokrata többségnek, s a "kék hullám" elmaradása fékezheti az adóemeléseket. Persze a vakcina sok mindent boríthat, ma már a Pfizer oltásának hírére például hatalmas "anti-lockdown" mozgás indult a piacon.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA vakcinafejlesztéshez egy csomó kormányzati támogatást kaptak, s ha az elkészül, akkor a fejlett országokban 10 milliárd dollárt szedhetnek be a gyógyszergyártó cégek a koronavírus oltásból. Évente.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz orosz koronavírus-oltást fejlesztő állami szervezet vezetője szerint a nyugati országok saját gyógyszeriparuk hátterével háborút indítottak az orosz vakcina ellen. Szerinte az orosz fél nem akar háborúzni, ám felmerül a kérdés, akkor miért Szputnyik V névre keresztelték a készítményt.
Szerző(k): Komócsin SándorAz Európai Beruházási Bank (EIB) és a gyógyszerek fejlesztésével foglalkozó CureVac német biogyógyszerészeti vállalat 75 millió euró (26,2 milliárd forint) összegű hitelmegállapodást kötött. Az összeg a fertőző betegségek elleni oltóanyagok fejlesztésére irányuló munkát támogatja, köztük a koronavírus-fertőzés elleni potenciális oltóanyag kifejlesztését - közölte az Európai Bizottság.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaFranciaországban a klinikai teszteken kívül szerdától nem engedélyezett az eddig malária ellen használt hidroxiklorokin nevű gyógyszert a koronavírus okozta Covid-19 betegségben szenvedők kezelésére használni. A szer hatékonysága heteken át hatalmas vitát váltott ki a francia sajtóban.
Szerző(k): K. Kiss Gergely