Holnap reggel teszi közzé féléves eredményeit a Richter, s ezzel megindul a BÉT-en a gyorsjelentési szezon. A gyógyszercégtől pozitív meglepetést várnak, kérdés, hogy a várt meglepetés meglepetés tud-e maradni.
Szerző(k): EconomxAz izraeli Teva gyógyszeripari konszern 40,5 milliárd dollárért (36,6 milliárd euró) megvásárolja az ír Allergan gyógyszergyár generika üzletágát.
Szerző(k): MTIAz innovatív gyógyszergyártók jövő nyárig hozzák nyilvánosságra az orvosokkal és egészségügyi intézményekkel idén létrejött támogatási szerződéseik legfontosabb adatait. Az ún. Transzparencia Együttműködéshez a többi magyarországi gyógyszergyártó is csatlakozhat - közölte mai sajtótájékoztatóján az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete.
Szerző(k): EconomxAkár 15-20 százalékkal is növelhető lenne a klinikai gyógyszervizsgálatokból jelenleg évente befolyó mintegy 90 milliárd forint, ami a következő 10 évben szinten is tartható, mindössze néhány átgondolt intézkedés árán - hívta fel a figyelmet Jakab Zoltán, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (IGYE) elnöke egy mai, a Magyar tudományos Akadémián rendezett szakmai konferencián tartott előadásában.
Szerző(k): EconomxA versenysportolókra vonatkozó jelenlegi doppingelőírások más fogyasztóknál semmilyen mértékben nem érintik a Béres Csepp készítmények alkalmazhatóságát - közölte a gyártócég.
Szerző(k): EconomxA kormány segítőkészsége miatt gyógyszerek százai hiányoznak a lengyel gyógyszertárak polcairól.
Szerző(k): EconomxAz Allergan gyógyszeripari céget az Actavis 66 milliárd dollárért vásárolja fel. Az Allergan ezzel hónapok óta tartó ádáz felvásárlási küzdelemtől menekült meg, a vállalatot agresszívan környékezte a kanadai Valeant és a híres fedezeti alap menedzser, Bill Ackman.
Szerző(k): portfolio.huAz élelmiszeripar jelentős része után nem csak a jármű- és gépipar, hanem a gyógyszeripar termékei is Moszkva tiltólistájára kerülhetnek, márpedig Magyarország orosz exportjában épp ennek az ágazatnak van a legnagyobb súlya.
Szerző(k): MTI, EconomxHosszú idő óta a tavalyi volt az első év, amikor nem nőtt, hanem csökkent a magyar gyógyszercégek nettó árbevétele az egy évvel korábbihoz képest. A magyar gyógyszeripar, amely mindinkább exportból él, a beruházások területén is elveszítette a lendületét – olvasható a Világgazdaság pénteki számában.
Szerző(k): MTI