Pocsék éve van a magyarok két kedvelt gyümölcsének - számolt be az InfoRádió.
Szerző(k): Domokos LászlóAz uniós országokban eddig fejenként évente 12,2 kiló alma fogyott, a következő szezonban ez kevesebb lehet.
Szerző(k): Csernátony CsabaA szilva az egyik legjelentősebb magyar gyümölcs, sikerült fordítania a pocsék 2020-as év után.
Szerző(k): Csernátony CsabaAggódnak az európai zöldség- és gyümölcstermesztők, mert a az emberek az infláció miatt az első között kezdenek spórolni a terményeik fogyasztásán, mit sem törődve azzal, hogy ezzel ártanak az egészségüknek.
Szerző(k): Komócsin SándorA magyar almának van jövője, a legnépszerűbb gyümölcsből az áruházakban idén sem lesz hiány – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár. Az almatermelők helyzete ma valóban kedvezőbb, mint néhány évtizede, de az ágazat veszteségei súlyosak, a termőterület is közel a felére csökkent - közölte Takács Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet alelnöke.
Szerző(k): Domokos ErikaKevesebb húst, sajtot, zöldséget és gyümölcsöt vásárolnak az olaszok, hogy kijöjjenek a fizetésükből.
Szerző(k): Csernátony CsabaAz energiaválság miatt többen felhagytak a növénytermesztéssel Európában, a kiskereskedelmi üzletek pedig inkább Törökországból szerzik be az élelmiszert.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonHiába a tudatosság, ha mégis fejenként 65 kiló élelmiszer megy a kukába. Leginkább pékáruk, gyümölcsök kerülnek oda.
Szerző(k): Csernátony CsabaÉszak- és Nyugat-Európa szerte zöldségtermesztők fontolgatják, hogy az európai energiaválság miatt leállítják tevékenységüket, ami tovább veszélyezteti az élelmiszer-ellátást. Vannak olyanok, akik szerint elkerülhetetlen, hogy a zöldség- és gyümölcstermesztés a melegebb éghajlatra helyeződjön át - írja a Checkout kiskereskedelmi szakportál.
Szerző(k): Szász Péter